Ole teadlik: need 9 muutust keelel paljastavad peaaegu kõik sinu haigused


Foto: Värvused keelel võivad olla märk. Jälgi oma keelt. Artikkel avaldatud: 03.08.2023, 0:00.

Võib-olla sa ei mõtle tihti oma keelele, aga kui arst palub sul suu lahti teha ja keel välja pista, siis saab ta keelelt juba palju infot sinu tervise kohta. Hiina meditsiin leiab, et keel näitab kõiki kehas olevaid haigusi.

1. Õhuke valge kiht pinnal, nähtavad hammaste jäljed ja paar punast täppi: selline välimus viitab energia puudusele organismis, mis põhjustab väsimust, söögiisu langust ja liigset higistamist. See kajastub ka meeleolus. Sellised inimesed on tavaliselt murelikud ja närvilised.

2. Õhuke kollane kiht keskel, mis on ümbritsetud punase pinnaga keelel: see viitab seedehäiretele, vedeliku puudusele ja nahahaigusele. Kõik see avaldub psüühikas. Inimesed on tavaliselt muutliku meeleoluga.

3. Paks valge kiht peal ja paistes servad keelel: selline välimus viitab tasakaalustamata seedesüsteemile ja kalduvust veel koguneda organismi. Inimesed tunnevad väsimust ja tuimust.

4. Mustad laigud ja lilla pind: see osutab vereringe toimimise raskustele, nii et inimesel võib olla probleeme veenilaienditega, raskustunne jalgades, peavalu, valu rinnus ja nahk on tuhm.


5. Õhuke valge kiht peal ja punane keeleots: see olukord näitab, et organism puutub kokku pideva stressist põhjustatud ebastabiilse emotsionaalse seisundiga. Kehas on tekkinud energiat pidurdavad sõlmed, mis põhjustavad põletikku.

6. Punane keel paksu kollase kihiga keset pinda: see näitab kehatemperatuuri tõusu, mille põhjuseks on võimalik kuseteede infektsioon või nahaprobleemid. Inimesed, kellel on sellised probleemid, on tihti vihased ega tunne end oma kehas mugavalt.

7. Paks valge kiht keskel ja keel on turses: see viitab infektsioonile või põletikule, mis võib olla seotud mitteimmuunse haigusega ja vitamiinide ning mineraalainete puudusega. Sellised tingimused põhjustavad kahvatu jume, valu seljas ja paanikahooge.

8. Praod punasel keelepinnal: võimalik seeninfektsioon kehas, millega kaasneb öine higistamine, unetus ja nahaärritus.

9. Keel mille pind on kahvatu: viitab vähenenud verevoolule kehas ja aneemiale, mis võib põhjustada pearinglust ja väsimust. Inimesel väheneb keskendumisvõime ja mälu. Lisaks sellele on selline keel naistel sageli märk võimalikest hormonaalhäiretest.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!