Selle laheda eksperimendiga saab õpetada lastele, kui oluline on käte pesemine


Foto: Käte pesemine enne sööki on väga tähtis tegevus. Artikkel avaldatud: 26.09.2017, 12:43.

Selleks, et vältida kahjulike bakterite ja mikroobide levimist, on väga tähtis regulaarselt oma käsi pesta. Lastena õpime me enne sööki käsi pesema ja see muutub meie harjumuseks, kuid paljud ei mõista, kui tähtis on see lihtne toiming tegelikult.

See mitte ainult ei eemalda kätelt mustust ja mikroobe, vaid takistab ka külmetuse ja gripiviiruse levikut, mis kõrgpunktis aheldab paljud haigevoodisse.

Donna Gill on Põhja-Carolina põhikooliõpetaja, mis tähendab, et ta tegeleb määrdunud laste kätega igapäevaselt. Ta tahtis leida viisi, kuidas õpetada oma õpilastele käte pesemise tähtsust, mis muudaks täielikult nende arusaama sellest tegevusest.

Nii tuli ta väga targa idee peale, mis andis tema klassile palju selgema pildi, kui kergesti mikroobid ja bakterid nende kätelt levivad sõpradele, vanematele, õpetajatele ja söögile.

Ta lõikas kolm viilu saia. Seejärel pani ta kätte kilekindad ning võttis saiaviilu ja asetas selle kilekotti.


Siis võttis ta kindad käest, pesi põhjalikult oma käed ja võttis 2. saiaviilu ning pani teise õhukindlasse kotti.

Viimast viilu lasi ta kõigil katsuda ja pani siis selle ka kolmandasse õhukindlasse kotti.

Mõni päev hiljem said lapsed näha, mis saiadega juhtunud on ja mõnel oli ikka väga suur üllatus, mida ta nägi.

Esimesed kaks viilu tundusid endiselt söögikõlblikud, kuid kolmas nägi tõeliselt halvaksläinud välja. See oli plekiline ja hallitas.

Milline tark viis anda oma õpilastele väärtuslik õppetund ja seda mällu sööbinud pilti halvaksläinud viilust ei unusta lapsed enam kunagi!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!