Kaks teismelist uhuti merele… Sa lihtsalt ei usu, kes nende päästja oli


Foto: Norman on Labradori retriiver, kes raske haiguse pärast pimedaks jäi, kuid siiski õnnelik koer edasi oli ja kangelaseks sai. Artikkel avaldatud: 10.08.2017, 12:33.

1993. aastal tahtis Oregonist pärit Annette McDonald omale koera võtta. Koerte varjupaigas kohtus ta ja armus Normanisse, kes tegelikult taheti juba magama panna.

Anette ei teadnud seda tol ajal, kuid oma otsusega päästis ta rohkem kui lihtsalt koera elu.

Norman, nagu Labradori retriiver nimeks sai, oli regulaarselt Annette’i ja tema abikaasaga rannas kaasas. Normanist sai kiiresti armastatud pereliige.

Ühel päeval jäi Norman haigeks. Ta komistas ja tundus, et tal on tasakaaluga probleeme. Pärast loomaarsti juures käiku sai Norman kohutava diagnoosi – Norman kannatas võrkkesta atroofia all. See tähendas, et tema võrkkestad kuivavad kokku.

Kahjuks polnud seda seisundit võimalik ravida, mis tähendas, et Norman jääb pimedaks. Vaatamata keerulisele olukorrale jäi Norman endiselt õnnelikuks koeraks, kelle Annette oli endale võtnud. Kõigele vaatamata mängis ta ikka oma peremeestega rannas.

Ühel päeval, 1996. aastal, otsustas Annette Normaniga randa jalutama minna, kuigi tegelikult plaanis ta raamatut lugema. Selles kohas, kus Necanicumi jõgi Vaiksesse ookeanisse suubub, võib vool ujujatele ohtlikuks muutuda.


Kui naine oma neljajalgse sőbraga rannikuni jõudis, tormas Norman järsku jõe suunas, sest ta suutis kuulda midagi inimese kõrvale kuulmatut, uppuvat tüdrukut. Tugev vool oli Lisa ja tema venna Joe Nibley, kes olid koos vanematega selles piirkonnas puhkusel, kaasa tõmmanud. Kuigi nad mõlemad olid head ujujad ja ei olnud seal esmakordselt, siis nüüd tiris jõevool neid endaga ohtlikult kaasa.

«Vool muutus järjest tugevamaks ja jõgi sügavamaks ning tiris mind jõuga vennast eemale,» selgitab Lisa. Tema vend kasutas oma viimast jõudu enda päästmiseks, jõudes jõe vastaskaldale.

Ent Lisa sattus ohtu ja hakkas juba uppuma, kui Norman kuulis tema appikarjeid ja hakkas tema poole ujuma. Nüüd, kui ka Annette oli ka kohale jõudnud, karjus ta Lisale vette, et Lisa karjuks «Norman», et koer teaks Lisa poole ujuda, sest kust Lisa pidi teadma, et Norman on pime.

Annette’i sõnade järgi talitades karjus Lisa Normanit ja vapper koer suutis 15-aastase Lisa päästa. Lisa haaras Normanist kinni ja nad ujusid koos kaldale. Ta mäletab vaid seda: «Kui ma nägin teda minu poole ujumas, teadsin, et kõik läheb hästi.»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!