elver
Pikaaegne kodanikuaktivist Elver Loho on enda sõnul leidnud uue võimaluse, mille kaudu Eestis kanep legaliseerida. Kui tema petitsioon saab ruttu viimased puuduvad 300 digiallkirja, peab riigikogu võtma petitsiooni arutamisele.

Miks sa arvad, et seekord õnnestub kanep legaliseerida?

Mitu riigikogu liiget on mulle eravestluses öelnud, et peaks selle legaliseerimise ära tegema, aga ükski neist ei ole kanepiteadlane ja ei oskaks kanepiteemat rahvale ära seletada. Keegi neist ei taha olla kanepi kõneisikuks. Aga mitu neist on mulle öelnud, et kui ma viin algatuse nende töölauale, siis nad vajutavad rohelist nuppu!


Senine lähenemine kanepi legaliseerimisele on eeldanud, et mõni riigikogu liige hakkab kanepi kõneisikuks Eestis. Enam ei ole seda vaja. Tänu rahvaalgatuse seadusele on tarvis vaid tuhat allkirja ja riigikogu liikmed saavad võimaluse öelda legaliseerimisele “jah” või “ei”, vastavalt oma südametunnistusele ja veendumustele.

Kui ma saan tuhat allkirja ruttu kokku, siis kutsub riigikogu mind külla ja ma võtan kaasa Eesti parimad kanepiteaduse eksperdid ja ravikanepit vajavad patsiendid. Meil on Eestis maailmatasemel kanepiteaduse eksperdid. Teevad laboris rottide peal katseid ja töötavad välja uusi kanepipõhiseid ravimeetodeid. See on tohutu potentsiaaliga valdkond!

Mida sinu petitsioon nõuab?

Ravikanep ehk kanepitaime meditsiinilise otstarbega preparaadid on patsientidele reaalselt kättesaadavad 11 Euroopa riigis ja 25 USA osariigis. Eestis seadus justkui lubab, aga taotlemine toimub vaid erandkorras, läbi komisjonide ja ametkondade.

Ajaloolistel põhjustel on kanep pandud riigi poolt kõrgemasse ohukategooriasse kui isegi fentanüül. Elveri ettepanek on teha ravikanep patsientidele sama kergesti kättesaadavaks kui praegu on fentanüül – eriarsti eriretseptiga.

Samuti võimaldaks minu plaan Eesti ravimifirmadel kanepipõhiseid preparaate toota ja eksportida Euroopa apteekidele. “Ohtlik narkootikum” läheks ekspordiks ja seda kasutaksid ainult raskelt haiged inimesed arsti kirjutatud ravimiretsepti alusel, töökohad ja kasum jääksid aga Eestisse!


Kord nädalas õlut nautiv inimene pole alkohoolik ja kanepi pühapäevatarvitaja ei ole karistust vääriv sõltlane. Kanepi otsene, kaudne ja ühiskondlik mõju on leebemad kui alkoholil.

Minu plaan võimaldaks Sul kanepit tarvitada alates 21. eluaastast, ainult kinnises kanepikohvikus ja ainult kehtiva tervisetõendi alusel – perearst peab Sind läbi vaatama ja kinnitama, et Sul puuduvad need paar kriitilist eelsoodumust, mille puhul ei tohiks kanepit tarvitada. See on maailma ajaloo kõige konservatiivsem kanepituru reguleerimise mudel!

Niimoodi võtame kanepituru diileritelt ära, maksustame selle, loome uusi töökohti, teenime riigikassasse kena kasumi ja hoiame kanepi lastest ja koolidest kaugemal kui täna!

Kust saab rohkem infot ja kuidas allkirja anda?

Kampaaniaveebiks on minu koduleht: www.elver.ee

Sealt leiab ka minu tehtud lühikese dokumentaalfilmi endisest politseitöötajast, kes omale ravikanepit kasvatas ja Eesti arsti kommentaari tema loole. Toon arsti kommentaarist olulise tsitaadi:

“Kui Eesti arstidel oleks võimalik kanepitaime preparaate välja kirjutada retseptiga, siis oleks Toomase arstid kahtlemata neid Toomase peal juba ammu proovinud. Kanepiga ravimise teoreetilised kõrvalmõjud on märksa leebemad kui nii mõnegi juba Toomase poolt proovitud ravimi kõrvalmõjud. Samuti tekitab kanep sõltuvust märksa vähem kui nii mõnigi Eesti meditsiinis igapäevases kasutuses olev opioidipõhine valuvaigisti või levinud unerohi.”

Toetusallkirja petitsioonile saab anda SIIN.

Eesmärgist on puudu vaid 300 allkirja!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!