See ema sünnitas kaksikud. 4 aastat hiljem märkas ta midagi hämmastavat!


Foto: Brandie Wood on toredate kaksikute ema. Ühel päeval, kui ta koos oma 4-aastaste poegadega kodus oli, otsustas ta teha väikese eksperimendi, et näha tehnoloogia mõju nende pereelule. Artikkel avaldatud: 23.02.2017, 0:01.


Brandy Wood on noor naine, kes on üsna tavaline ema. Ta armastab oma kaksikuid, abikaasat ja nagu tänapäeva noortele tavaks saanud ka oma nutitelefoni.

Need kolm olid tema elus kõige tähtsamad ja nendega koos soovis veeta kõige rohkem aega, eriti telefoniga. Selle ajendil Brandy tegi väikese eksperimendi, mida kirjeldas ka Facebook’is.

Facebook’i post: 

Täna, kui mu poisid mängisid, tegin väikese eksperimendi.

Istusin vaikselt ja jälgisin mitu korda nad mänguhoos minu suunas vaatavad. Seda teevad nad mitmel põhjusel.

Vahel tahavad mulle mõnda trikki näidata, vahel tahavad lihtsalt minu reaktsiooni näha. Kirjutasin üles, mitu korda ma lastelt neid pilke sain.

Pärast ülelugemist jõudis ema kibeda arusaamiseni: «Ma mõtisklesin, mis oleks võinud juhtuda, kui ma oleks ninapidi telefonis olnud nagu tavaliselt.» Paberit vaadates sai ema aru, et poisid otsisid lühikese aja jooksul 28 korda tema tähelepanu.

See oli kõigest üks väike episood tervest päevast ja olles süvenenud telefoni terve päeva vältel, mida paljud teevad, siis ei märgataks, mida lapsed või lähedased soovivad.

Ta lisas:

28 korda oleks nad endalt küsinud, mis on internetis nii palju tähtsamat kui meie? 28 korda oleks nad jäänud ema tähelepanuta, kui nad seda otsisid.

28 korda oleks oleks minu armastus sattunud kahtluse alla, kuna jätsin nad emotsionaalselt ignoreerituks. 28 korda oleks ma neile näidanud, et minu tõeline elu toimub hoopis internetis, mitte koos nendega siin mängutoas. 


Kokkuvõtteks tegi Brandy olulise üleskutse:

Me elame maailmas, kus inimesed tajuvad meid sellisena nagu me oleme internetis, mitte sellisena, kes me tegelikult oleme. Me elame maailmas, kus meid hinnatakse meie Facebook’i laigi ja jälgijate arvu põhjal, mitte meie isiksuse järgi. 

Me elame maailmas, kus kvaliteetaeg lähedastega on asendunud sotsiaalse eraldatusega, mis on ületanud juba kõik mõistlikkuse piirid ja jõudnud täieliku absurdsuseni – samas toas viibivad inimesed suhtlevad omavahel teksti – ja Facebook’i sõnumite teel. 

Ma lihtsalt palun Teilt ainult üht – olla natuke erinev ja märgata ka enda ümber toimuvat, mitte nutiekraanil helendavat. Ma palun Teid, et Te võtaksite aega oma lastele ja ka lähedastele!

Nad vajavad Teid ning samal ajal kui Te elate oma elu ja veedate aega internetis, ei tea Te kunagi, kuidas Teie lapsed ignoreeritust tajuvad ja millise signaali Te neile nii saadate!

Postitus levis kiiresti ning paljud said Brandy eksperimendist olulise õppetunni – absoluutset mitte miski, eriti desotsialiseeriv internet ei ole tähtsam, kui kvaliteetaeg koos oma lastega. Jaga seda õppetundi ka teistele!

Allikas: OMG.ee, kust leiab veel sääraseid lugusid.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!


KOMMENTAARID

Maarika
(2016-07-01 19:33:25)


mõttetu artikkel. mida ma siis tegema peaksin? lapsi passima? parem olen facebookis vms. sest lapsed ikka kasvavad ise ja ei saagi ju nii. rumalad aussied.

  JULED
  (2016-07-01 19:39:00)


  julged oma telefoninumbri, nime või facebooki ka anda? inimene, kellelt lapsed ära võtta ja las istub oma telefoniga vanglas. mina näiteks ei kasuta telfefoni juba aastaid ning keelan ka lastel kasutada. on 4 last, 16, 12, 8 ja nüüd 4. ei ole kodus arvutit, internetti ega midagi. lapsed ie pea olema internetis ning ei kavatse osta neile mitte midagi. kasvagu suureks ja sina marika!!!

  vanaanaema
  (2016-07-01 20:35:04)


  oled ikka saabas küll….

  Janno Tartust
  (2016-07-02 05:53:00)


  Maarika, kui sul on juba lapsed, siis on mul neist ääretult kahju. Kui veel pole, siis mõtle steriliseerimisele, pole vaja et mingid ekraanijõllitajad oma laste arengu maha magavad ja hiljem imestavad, et mis valesti läks, kui lapsest mingi sotsiopaat kasvab.

  Nimi
  (2016-07-02 12:54:28)


  Hull tola maarika, loodan et sule pole ega saa kunagi lapse olema, tundud selline rongaema kes 1 kuuse imiku peale karjub või vägivalda tarvitab, kui beebi nutab. Peaasi et FB saaks passida ja hullult uusi isaseid laikida

  jk
  (2017-02-24 10:34:34)


  Ei ole mõtetu artikkel. Loe kokku, mitu klikki sa selle artikli lugemiseks tegid ja mõtle edasi.

Alońdra_Vendel
(2016-07-02 05:06:38)


ühelt pólt on artiklil tõetera sés teisalt elame me tehnika ajastul kus ei sà lihtsalt niisama pidevalt titte karja kamandada! sé inimene kardab arvuteid lihtsalt liiga palju lapsed oleksid vajadusel temaga sànud lihtsalt rääkima tulla nad pole sàmatuse huńikud pealegi oskavad lapsed kes vél ei räägi näiteks rõõkida või mõnd koerustükki teha ja oleksi vanemate tähelepanu olemas mina küll ei kavatse fb’d või muid asju karttma hakkata ma tegelen arvuti mängude kirjutamiseks vajalike teadmiste omandamisega ja sàn enamiku arvuti mängule vajalike fotosid tegelastest just internetist! pealegi kardab sé vägistatud pubekas ka lasteaeda ja lapsehoidjaid mulle jäi selline mulje präegu! mingu psühológi jutule või hullu maja!

vahest
(2017-02-23 18:12:59)


vahest näen kuidas terve pere on kuskil kõrtsus söömas ja kõik passivad nuttitelefonidest. üldse perevärkki tänapäeval ei tehta. ainult ntis, netis, internettis. ma enne annaks oma lappsele pudeli õlut kui telefoni, see on ka inimlikkum ja tuleb hea uni ka.

coach outlet
(2017-10-02 22:25:23)


I simply needed to say thanks again. I do not know the things I would have taken care of without the techniques revealed by you over this subject. It actually was an absolute daunting issue for me personally, but taking a look at this specialised approach you resolved that took me to jump for delight. Now i’m thankful for this support as well as pray you really know what a great job you have been carrying out training others using your web page. Most probably you’ve never met any of us.

michael kors outlet
(2017-10-05 06:53:33)


My wife and i felt contented that Ervin could round up his investigations with the precious recommendations he gained from your own web site. It’s not at all simplistic to just possibly be offering helpful tips that other folks have been selling. We know we now have the website owner to be grateful to for that. Most of the illustrations you’ve made, the simple web site menu, the friendships you aid to instill – it’s most sensational, and it is helping our son in addition to our family do think the matter is thrilling, and that is especially fundamental. Thank you for everything!


Lisa oma kommentaar