«See oli väga jube vaatepilt», ütles allveefotograaf, kes soovib, et ei oleks kunagi seda fotot teinud


Foto: Allvee - ja loodusfotograaf Justin Hofman, kes nägi sukeldudes väga jubedat vaatepilti. Ta soovib, et ei oleks kunagi seda näinud ega oleks olnud kunagi võimalust sellest fotot teha. Artikkel avaldatud: 03.10.2017, 13:14.

Kui loodusfotograaf Justin Hofman Borneo rannikul snorgeldas, jäi talle varsti silma väike merihobu, kuid pilt, mis ta merihobust tegi, oli midagi muud kui ilus.

Indoneesia paradiisisaar, kus prügi jätkuvalt merre lastakse, seisab nüüd silmitsi tohutu keskkonnakriisiga.

«See oli sõna otseses mõttes nagu kanalisatsioon,» tuletas Justin meelde. «Sa tunned, kuidas vee lõhn muutub, see oli vastik!»

Samal ajal pildistas seda sogast vett kuniks talle jäi silma merihobu, kes on kindlasti väga hea leid loodusfotograafi jaoks, aga samas ta ei oleks soovinud seda hetke kunagi näha ja see peaks olema olema sõnum absoluutselt kõikidele inimestele. Foto, mille ta tegi on järgnev:

Borneo saare prügi lastakse merre ja paradiisisaar seisab silmitsi tohutu keskkonnakriisiga.

Pildistamise hetkel tõstis tõusulaine vees hõljuvat prügi, mida oli palju ja millest väike merihobu proovis sabaga haarata, kuni lõpuks jäi talle vatitikk külge. «Minu soov teha väikesest merihobust ilus pilt muutus üheks suureks pettumuseks ja kurbuseks.»

«Alguses ma mõtlesin, et ma soovin, et poleks seda fotot teinud, kuid nüüd ma tahan, et seda näeksid kõik kogu maailmas,» lisas fotograaf.

«Loodan, et see aitab inimestel mõista, mida nad tarbivad – eelistades paberpakendeid plastikule. Kui igaüks teeks oma osa, tooks see kaasa tohutu positiivse mõju loodusele, loomadele ja kogu ökosüsteemile – eriti just ookeani ökosüsteemidele.»

Kui me jätkuvalt kohtleme plaaneti nii vastutustundetult, siis ei ole ohus ainult selle väikese merihobu eksistents, vaid meie kõigi. Loodame, et Justini sõnum jõuab igaühele kohale.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!