62-aastane Baltimore’i sarimõrvar, kes tükeldas oma ohvrid ja müüs neid grill-lihana burgerite vahel, leiti oma kongist surnuna


Foto: Joseph Roy Metheny oli Baltimore'i sarimõrvar, kes sai tuntuks sellega, et tükeldas oma ohvrid ja müüs nende liha burgerite vahel. Artikkel avaldatud: 08.08.2017, 15:04.

Joseph Roy Metheny, kes oli tuntud Baltimore’i sarimõrvar, suri oma kongis 62-aastaselt.

Ta sai kuulsaks 1990. aastatel, kui oma ohvrid tappis ja tükeldas ning oma ohvrite liha maantee ääres asuvast putkast burgerites maha müüs.

Vanglatöötajad kinnitasid, et Metheny leiti surnult oma kambris laupäeval kella 15.00 ajal Cumberlandi kinnipidamisasutuses. Tema surma põhjus on selgitamisel.

1998. aastal mõisteti mehele surmanuhtlus, kuid hiljem asendati karistus 2-kordse eluaegse vangistusega ilma varasema vabanemisvõimaluseta.

Mees mõisteti süüdi 23-aastase Kathy Spiceri ja 39-aastase Cathy Ann Magazineri mõrva eest. Metheny tunnistas üles ka veel mõrvad, mille eest teda küll süüdi ei mõistetud.

Metheny’it süüdistati ka 2 kodutu mehe silla all kirvega tapmises, kuid tõendite puudumisel teda süüdi ei mõistetud.

Uurimise käigus tunnistas Metheny, et tema tapmishimu oli alanud pärast seda, kui tema naine muutus kräkisõltlaseks ja ta koos nende 6-aastase pojaga põgenes.

1994. aasta juulis kohtus ta Magazineriga baaris ja meelitas ta endaga koju – väikesesse haagisesse Baltimore’is, mis asus isoleeritud kaubaaluseid ladustava ettevõtte territooriumil.

Metheny töötas samas ettevõttes ja tal olid olemas väravavõtmed.

Hiljem ütles ta politseile, et oli naisega vahekorras ja seejärel kägistas ta pikendusjuhtmega ning mattis ta madalasse hauda. Naise osa säilmeid leiti mitu aastat hiljem samalt territooriumilt.


Kui uurijad küsisid, miks mees seda tegi, vastas Metheny: «Võimu tundmine. Ma ei tea. Haavunud. Ma hakkasin kartma, lihtsalt… sain sellest lõpuks kaifi. Nimetage seda kuidas tahate. Mul ei ole mingit tegelikku vabandust, miks ma seda tegin. (Paus). Ma ei tea, kuidas seda kirjeldada.»

Kuigi kohtus seda kunagi ei tõestatud, siis ülekuulamistel rääkis Metheny, et ta tükeldas naiste kehad ja müüs nende liha tee-äärses grillputkas, kutsudes seda oma «eriliseks lihaks».

«Mul oli päris grillitud veiseliha- ja sealihaburgereid ja need olid väga head,» kirjutas ta. «Inimese liha maitse oli väga sarnane sealihale. Kui need kokku segada, ei saa keegi aru.»

Pärast seda, kui ta Spiceri ja Magazineri mõrvas süüdi mõisteti, palus Metheny kohtult endale karistuseks surmanuhtlust.

«Sõnad «ma kahetsen» ei tule kunagi minust välja, sest need oleksid valed,» ütles ta kohtus.

«Ma olen valmis loobuma oma elust selle eest, mida ma olen teinud, et Jumal mõistaks minu üle kohut ja saadaks mind igaveseks põrgusse.»

Segane tapja lõpetas oma ülestunnistuse hoiatusega näljastele reisijatele tundmatutel teedel.

«Järgmisel korral, kui te sõidate mööda teed ja näete tundmatut grillputkat, siis mõelge sellele jutule, enne kui maitsvast burgerist ampsu võtate,» kirjutas ta. «Mõnikord te ei teagi, keda sööte. HA! HA! HA!»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!