Iga sõrm on seotud 2 erineva organiga – iidne Jaapani meetod, mis ravib kõigest 5 minutiga!


Foto: Selle iidne Jaapani meetod toetub uskumusele, et meie erinevad kehapunktid on seotud erinevate organitega ja stimuleerides neid punkte, saab leevendada erinevaid probleeme organitega. Samuti leevendada emotsionaalseid probleeme kui ka füüsilisi sümptomeid. Artikkel avaldatud: 21.11.2023, 0:00.

See põnev alternatiivmeditsiini meetod on väga populaarne Jaapanis ja põhineb ideel, et iga sõrm on seotud 2 erineva organiga. Oma efektiivsuse tõttu on see kogunud populaarsust ka mujal maailmas.

Seda iidset meetodit tuntakse Jin Shin Jyutsu nime all ja see toetub uskumusel, et keha energeetilist tasakaalu saab mõjutada, kui stimuleerida teatud punkte kehaosadel ning keha energia tasakaalustumisel paraneb ka organismi nii füüsiline kui ka emotsionaalne tervis.

Kõige lihtsam on sõrmede stimuleerimine. Sõrmepunktide stimuleerimiseks tuleb ühe käe peopesas pigistada teise käe sõrme ja hoida seda tugevalt vähemalt 3 kuni 5 minutit. Selle lühikese aja jooksul keskenduda ka oma hingamisele, proovides hingata võimalikult sügavalt ja aeglaselt.

Pärast seda masseerida õrnalt kogu sõrme, et suunata veel rohkem energiat organisse, millel esinevad probleemid, leevendada emotsionaalseid probleeme ja alltoodud füüsilisi sümptomeid. Kogu protsess võtab kõigest mõne minuti.

Pöidlad

Seotud organid: põrn ja magu
Emotsioonid: depressioon ja ärevus
Sümptomid: peavalu, probleemid nahaga, närvilisus ja kõhuvalu

Kui on probleeme põrna või maoga või teil on depressioon/ärevus või hoopis on teil peavalu, nahaprobleemid, närvilisus või kõhuvalu, siis pigistage ühe käega 3-5 minutit pöidlaid ja keskenduge hingamisele. Peale seda õrnalt masseerige pöialt.

Nimetissõrm

Nimetissõrm on seotud neerude ja põiega. Kasutades eelmainitud meetodit aitab ka meeltesegaduse, rahulolematuse ja hirmu vastu. Samuti kui esinevad seedeprobleemid, lihasvalu, hamba – või seljavalu.

Keskmine sõrm

Organid: maks ja sapipõis
Emotsioonid: ärrituvus, raev, ebaselgus
Füüsiliste sümptomite vastu: vereringehäired, peavalu (eriti otsmiku piirkonnas), väsimus, menstruatsioonivalud ja migreen


Nimeta sõrm

Organitest: kopsud ja jämesool
Emotsioonid: hirm, pessimist ja kurbus
Füüsilised sümptomid: nahahaigused, seedeprobleemid ja hingamisteede probleemid

Väike sõrm

Organitest: süda ja peensool
Emotsioonid: ärevus, närvilisus ja vähene enesekindlus
Füüsilised sümptomid: südamehaigused, luuvalud ja kurguvalu

Kui Teil on probleeme mõne eelmainitud elundi, emotsiooni või füüsilise sümptomiga, siis võib Teid aidata ülalkirjeldatud lihtne Jaapani alternatiivravi meetodid, mis võtab kõigest mõne minuti.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!