Surmamõistetud vang sõi oma viimaseks eineks terve 1200-leheküljelise Piibli


Foto: 33-aastane Jeremy Morris kavatsetakse hukata 2007. aastal kahe katoliku nunna tapmise eest. Oma viimaseks söögiks tellis mees endale Piibli, mille ta nagu kartulikrõpsud ära sõi. Artikkel avaldatud: 13.06.2017, 13:57.

Kui vanglatöötajad küsisid 33-aastaselt surmamõistetult Jeremy Morriselt, mis ta oma viimaseks eineks soovib, vastas mees: «Ma tahan lihtsalt Piiblit.»

William C. Holmani vanglatöötajad arvasid, et mees tahab oma patte andeks paluda ja palvetada, nii et nad andsid talle vana kuningas Jamesi piibli. Surmamõistetud mees hakkas aga hoopis pühast raamatust lehti välja rebima ja neid sööma.

Paberitükkide närimisele ja neelamisele kulus tunde, kuid hr Morris sõi ära terve 1200-leheküljelise raamatu, kaasa arvatud kaaned.

Vangivalvur Walter Henri, kes vangile vana ja kulunud Piibli andis, ütles, et kinnipeetav tundus nautivat «igat ampsu».

«Ta rebis Piiblist lehti ja sõi neid nagu kartulikrõpse!»


Holmani vangla direktor Frank Davis ütleb, et personal otsustas lasta vangil Piiblit süüa, kuna see ei olnud vastuolus «viimase toidukorra reeglitega».

Enamikus USA osariikides ja riikides, kus surmanuhtlus on seaduslik, on tavaks anda süüdimõistetud vangidele nende soovil viimane eriline söök.

Kehtivad piirangud puudutavad enamasti söögi seaduslikkust, ligipääsetavust ja väärtust.

Piibel oli «ligipääsetav ja selle väärtus vähem kui 40 dollarit», mistõttu vastab see Alabama kinnipidamisasutuse reeglitele.

Jeremy Morris kavatsetakse hukata 2007. aastal kahe katoliku nunna tapmise eest.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!