Kõik teadsid, et see ema sureb pärast sünnitamist, sest ta tegi otsuse …


Foto: Tema on Jennifer Lake koos oma vastsündinud pojaga. Aga see otsus, mis see ema tegi, et päästa oma laps, on südantlõhestav. Ja ema oli kõigest 17-aastane. Seda lugu on jagatud kümneid tuhandeid kordi üle maailma. Artikkel avaldatud: 27.05.2017, 18:44.

17-aastane Jennifer Lake pidi langetama väga suure otsuse – kas elada ja loobuda lapsest või sünnitada, mis tähendab ema surma.

Kõik algas aasta varem, kui Jennil tekkisid migreenihood. Ta pöördus arstide poole ning pärast MRI-uuringuid avastati naise paremal pool ajus umbes 2-sentimeetri suurune moodustis. Naine saadeti edasi Salt Lake City haiglasse, kus tehti uus MRI-skänneering.

Uus uuring näitas, et moodustis oli suurem, kui algul arvati. Täpse diagnoosi saamiseks tehti biopsia ehk võeti moodustisest väike koetükk. Viis päeva hiljem olid tulemused olemas – naisel diagnoositi astrotstütoom ehk teatud tüüpi ajukasvaja.

Prognoos oli kehv. Arstide sõnul õige raviga suudab naine elada kõige rohkem kaks aastat ning sellegi tõenäosuseks peeti umbes 30%.

Jenni alustas agressiivse keemia – ja kiiritusraviga. Kuus kuud hiljem oli kasvaja küll vähenenud, aga taaskord tuli pöörduda tohtrite poole, kuna naine oksendas ja tal olid kõhuvalud. Ultraheli näitas, et naine on 10ndat nädalat rase.

Kuna naisel oli väga tugev keemia – ja kiiritusravi, siis pidi langetama väga keerulise ja raske otsuse – kas jätkata ravi, aga sel juhul laps sureb või loobuda ravist ja sünnitada, aga sel juhul sureb noor ema ise. Jenni valis viimase variandi ning otsustas loobuda ravist ja sünnitada.

Naine sünnitaski 9. novembril poja. Kahjuks 12 päeva hiljem naine suri ning teda põetanud õe sõnul ütles Jenni vahetult peale sünnitamist: «Ma tegin seda, mida ma pidin tegema! Mu laps sündis tervena ja ta on nüüd väljaspool ohtu.»

Vahetult pärast sünnitamist sosistas Jennifer teda hooldanud õele: «Ma tegin seda, mida ma pidin tegema! Mu laps sündis tervena ja ta on nüüd väljaspool ohtu!»

2

Kahjuks naine suri 12 päeva pärast sünnitust. Ta oli kõigest 17-aastane ja ohverdas oma elu oma lapse nimel.

1

Ta loobus keemia – ja kiiritusravist, tuues ohvriks ennast, et saaks kinkida elu oma tervele lapsele.

4

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!