untitled-1
Teadlased on avastanud “järve” Mehhiko lahes. Kõik, kes seda basseini merepõhjas külastavad, kannatavad kohutavalt. Erik Cordes, Temple University bioloogia dotsent, on uurinud seda basseini ja kirjeldas oma tähelepanekuid ajakirjas Okeanograafia.


“See on üks kõige hämmastavamaid asju süvameres. Lähed alla ookeani põhja ja vaatad järve või voolavat jõge. Tundub nagu sa ei ole siin maailmas”, ütles Cordes Discovery News’ile.

“Tundub nagu sa ei ole siin maailmas”


Vesi “mere sees olevas järves” on umbes viis korda soolasem kui seda ümbritsev vesi. See sisaldab ka väga mürgised ühendeid nagu metaani ja vesiniksulfiidi ja seega ei saa seda segada ümbritseva merega.

Loomadele (ja inimestele), kes seal vees ujuvad, võivad need toksilised ühendid olla surmavad. Ainult bakterid, toruussid ja krevetid võivad sellistes tingimustes elada.

Teadlastele on see “järv” nagu suur uuringute mänguväljak. Nad saavad uurida, kuidas teatud organismid suudavad sellises keskkonnas elus püsida.

“On palju inimesi, kes otsivad sellised äärmuslikke elupaiku Maal mudelitena, mida võib avastada teistelt planeetidelt, kui me seal käima hakkame” ütles Cordes.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!