Tütarlaps saab raskeid põletushaavu pärast üht järjekordet internetis levivat väljakutset


Foto: Jamoneisha Merrit on 11-aastane tüdruk New Yorgist, kes sai oma sõprade tehtud vembust raskeid põletushaavu. Artikkel avaldatud: 28.08.2017, 14:08.

Internetis on palju võimalusi oma sõprade ja perega suhtlemiseks ning see annab juurdepääsu ka tohutule infohulgale, mis võib olla ka omamoodi ohtlik. Miks? Kuna sageli pole filtreid, et takistada kedagi mingis vanuses nägemast või lugemast.

Selle tagajärjel levivad näiteks sotsiaalvõrgustikes erinevad väljakutsed, mis on toonud mitmele lapsele traagilisi tagajärgi.

Jamoneisha Merrit on 11-aastane tüdruk New Yorgist. 3. augustil läks ta oma sõprade poole külla ja jäi sinna ka ööbima. Ta jäi teistest varem magama.

Järsku ärkas ta kohutava valu peale tema näos ja kaelal. Ta ei suutnud avada oma silmi, tema nahk põles ja tema huuled olid paistes. Tema sõbrad olid just talle keevat vett näkku visanud. Nad imiteerisid veebis nähtud videot, kus inimesed viskavad üksteise peale keevat vett.

Jamoneisha sai näole, kaelale, seljale ja õlgadele 2. ja 3. astme põletusi. Põletused olid nii tõsised, et arstid ei tahtnud tüdrukule tema haavu peeglis näidata. Lisaks on tal iga päev väga valus ja ta peab tulevikus läbima palju operatsioone.


Lisaks Jamoneisha kannatustele tuleb perekonnal maksta ka suured meditsiinikulud. Nad on alustanud GoFundMe kampaaniat, et saaksid nüüd ja tulevikus Jamoneisha ravi eest tasuda.

Lehel kirjutab ema Ebony: «Emotsionaalne ja füüsiline valu, mida minu tütar praegu läbi elab, on see, mille tunnistajaks ükski vanem olla ei taha. Minu süda murdub, kui ta peab tema sõprade tehtud rumala teo tagajärgi peeglist nägema.»

Kahjuks ei ole Jamoneisha esimene laps, kes sel viisil vigastada on saanud. Floridast pärit 8-aastane Ki’ari Pope isegi suri pärast seda, kui jõi keevat vett läbi kõrre, kuna ta oli seda oma nõole lubanud. 10-aastane Wesley Smith Põhja-Carolinast sattus samuti kuumavee väljakutse pärast teise ja kolmanda astme põletushaavadega haiglasse.

Selliste väljakutsete ohvrid on sageli lapsed, kes ei ole veel piisavalt õppinud oma tegevuse tagajärgi ennustama. Lapsed peavad olema niipalju haritud, et nad teaksid, et palju asju, mida nad Internetis näevad, võivad olla võltsitud või ohtlikud ega tasu kodus järele proovida.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!