Politsei peksis nooruki läbi, kuna poisil tekkis pangas erektsioon, aga teller arvas, et poisil on püksis relv


Foto: Jamal Freeman lamab süütuna haiglas kunstlikus koomas, kui ta politsei poolt kahtlustatavana pangaröövis julmalt läbi peksti. Artikkel avaldatud: 16.06.2022, 0:00.

Detroidi haiglas lamab kriitilises seisus 17-aastane teismeline, keda arvati röövivat panka ja keda politseiametnikud kaksteist korda tulistasid.

Jamal Freeman peksti julmalt läbi kuue politseiametniku poolt pärast seda, kui noormees põgeneda üritas ja lõpuks kätte saadi.

17-aastane, kes elas üle politsei tulistamise, on kunstlikus koomas ja nüüd ka ametlikult vabastatud kõigist panga röövimisega seotud süüdistustest.

Turvakaamera salvestiselt on näha, et noormees seisab täieliku erektsiooniga panga järjekorras, kuid teller arvas, et noormees üritab varjata seal relva.

«Ta hakkas midagi taskust tõmbama ja ma arvasin, et see on relv ning vajutasin kohe paanikanuppu,” ütles teller Sandy Heinrich.

Poisi ema, Jennabelle Freeman, ütleb, et tema poeg langes rassistliku diskrimineerimise ohvriks ja et seda ei oleks juhtunud, kui ta oleks olnud valge.


«Muidugi on mustadel inimestel suuremad peenised, aga see pole mingi põhjus nende pihta tulistamiseks,» ütleb ta ajakirjanikele pisarates.

«Jamalil on alati olnud väga, väga suur peenis, isegi kui ta laps oli. Tema isa hakkas teda kutsuma isegi Suureks Mustaks Boaks,» meenutab ta meeleheites.

«Ma ei oleks kunagi arvanud, et ta sellepärast niimoodi kannataks,» ütles ta.

Tunnistajate ütlused ja turvakaamera salvestis näitavad selgelt, et noormees asjatab mõlema käega oma pükste juures, kuid seal pole mingit kahtlust relvast.

Kuigi kahtlustatavalt ühtegi relva ei leitud, siis saab talle esitada süüdistuse avaliku korra rikkumises, kinnitasid ametnikud.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!