Kui Sul on jalgadega probleeme või soovid ilusaid jalgu, siis need on põhjused, miks peaksid oma jalgu õunaäädikas leotama


Foto: Sellest artiklist saad teada, miks oma jalgu õunaäädika lahuses tasub leotada. Artikkel avaldatud: 18.07.2017, 12:37.

Me veedame oma päeva mööda suuremas osas oma jalgu kulutades ja tihti tahavad jalad seetõttu hoolt ja hellust. Jalgade leotamine õunaäädikas on selleks üks võimalus ja õunaäädika lahus pakub lisaks ka tervislikke hüvesid.

1. Eemaldab surnud naha

Kui kannad ebamugavaid jalatseid, siis võivad tekkida villid ja kärnad. Õunaäädikas pehmendab ja niisutab nahka ning eemaldab surnud naharakud ja uued naharakud saavad välja tulla ja kasvada.

2. Tasakaalustab pH-taseme

Õunaäädika pH on sarnane meie naha pH-le. See happeline kiht koosneb naha rasvhapetest, mis segunevad piimhappe ja aminohapetega, et luua naha pH, mis ideaalis peaks olema veidi happeline.

Naha pH vastutab põletikkude, elastsuse ja rakkude toimimise reguleerimise eest. Õunaäädikas aitab säilitada naha pH tasakaalu.

3. Kaitseb seenhaiguste eest

Õunaäädikal on seenevastased omadused. See sobib suurepäraselt küüneseene või sportlase jala raviks.


4. Rahustab valulikke lihaseid

Õunaäädikal on põletikuvastased omadused ja see aitab pärast pikka tööpäeva valulikke, väsinud ja kannatada saanud lihaseid rahustada.

5. Eemaldab halva lõhna

Tänu õunaäädika seentevastasele ja antibakteriaalsetele omadustele on see väga efektiivne halba lõhna tekitavate bakterite ja seente surmamisel.

6. Eemaldab tüükad

Õunaäädikal on ka viirusevastased omadused. Kuna tüükaid tekitab inimese papilloomviirus (HPV), siis õunaäädikas kuivatab neid tüükaid ja saad sellest probleemist hõlpsalt lahti.

Allpool on õunaäädikavanni kasulik retsept:

  1. täida kauss 2/3 sooja veega
  2. lisa 1 tass õunaäädikat
  3. enne kausis jalgade leotamist, pese jalad põhjalikult vee ja seebiga
  4. leota jalgu kausis 30 minutit ja seejärel kuivata
Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!