See mees oli liiga kangekaelne, et lahkuda saarelt, mis muutus kõrbeks. Nüüd 37 aastat hiljem, on maailm juhtunust vapustatud.


Foto: Jadav Payeng kasvas üles Majuli saarel, Indias, mis inimtöö tulemusena muutus kõrbeks, kuid Jadav otsustas oma elu pühendada saare päästmisele. Artikkel avaldatud: 19.05.2017, 11:34.

Tänases maailmas, kus kõik inimesed ei hooli neid ümbritsevast keskkonnast, on inspireeriv näha, et vähemalt üks inimene suudab näidata märkimisväärset erinevust.

Jadav Payeng kasvas üles Majuli saarel, Indias.

Kunagi ammu oli see oaas, täielikult kaetud tiheda metsaga. Kui aga inimesed hakkasid omakasu nimel saare puid maha raiuma, hävis suur osa saare loodusest.

37 aastat tagasi otsustas Jadav, et ta peab midagi selles suhtes ette võtma. Niisiis 1979. aastal istutas ta oma esimese puu saare päästmiseks ja see on jätkunud tänaseni.

Nüüd on ta oma tegevusega muutnud saare pindala peaaegu kaks korda suuremaks kui New Yorgi Central Park. See on tõesti muutunud troopiliseks paradiisiks ja taimestik ning loomastik on tagasi tekkinud.

115 pealine elevandikari, paljud ninasarvikud, hirved ja tiigrid peavad seda saart nüüd oma koduks.


Suur osa Majulist oli viljatu kõrb, kuid tänu Jadavi jõupingutustele on see muutunud lopsakaks metsaks.

Jadavi jaoks on saarele looduse ilu taastamine nagu unistus. Teda innustab taimestiku ja loomade tagasitoomine saarele.

Tänu Jadavile on 550 hektarit maad, mis enne oli puhas liiv, kaetud ilusa metsaga ja on koduks paljudele loomadele.

Film «Metsamees», mis räägib Jadavi elutööst, pälvis 2014. aasta Cannes’i filmifestivalil parima dokumentaalfilmi preemia.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!