Kõik naersid, kuna ta ei kasutanud arvutit ega omanud e-maili aadressi. Mõned aastad hiljem muutus naer kadeduseks.


Foto: Õpetlik lugu sellest, et kui midagi väga väga tahad, siis saavutad selle nii või naa. Artikkel avaldatud: 21.01.2020, 11:49.

See mees ei saanud tööd ühe väikese detaili tõttu, kuid see puuduolev detail osutus elumuutvaks ja muutis ta elu igaveseks.

Mees taotles ühes suures ettevõttes tööd koristajana. Ta kutsusti intervjuule ja personalijuht tahtis meest tööle võtta ning ütles: «Kas Te saate anda mulle oma e-maili aadressi, et ma saaksin saata Teile kõik vajalikud dokumendid?»

Mees vastas: «Kahjuks mul ei ole meiliaadressi ega arvutit.» Põhjust mees ei avaldanud, aga kuna ta oli olnud mitu kuud töötu, siis tal ei olnud lihtsalt raha arvuti ostuks.

Personalijuht oli šokeeritud: «Tõesti? Siis ma tõesti vabandan, aga kuna me oleme suur tehnoloogiaettevõtte, siis ilma e-mailita Te meie süsteemis ei eksisteeri ja kahjuks seetõttu me ei saa Teid tööle võtta. Head aega!»

Pettunud mees lahkus pead raputades ja nördinult. Tal oli vaja seda tööd, sest kodus ootasid teda naine ja kaks last, kes elasid väga kasinates tingimustes – isegi söök oli perel suureks probleemiks.

Mees oli väga kurb ja löödud, ta ei teadnud, mida teha. Mis saab tema perest, kodust – tal oli endast kahju, aga veel rohkem oma naisest ja lastest, kuna valmistab taaskord neile pettumuse.

Pisar silmis vaatas oma rahakotti ja leidis sealt viimased kümme dollarit. See oli kõik, mis tal alles oli jäänud. Nuttes vaatas oma viimast rahatähte ja mõtles, mida teha ning siis tuli talle idee.

Ta läks supermarketisse ja ostis kümme kilo õunu ning läks neid ukselt-uksele müüma. Tal läks uskumatult hästi ja juba tund hiljem oli tal 20 dollarit, mille eest ostis ta veel rohkem õunu.

Ta jätkas õunte müümist kuni õhtuni ja õhtuks oli tal taskus juba 160 dollarit. Tal oli nüüd raha, et perele süüa osta. Koju jõudes olid ta naine ja lapsed väga õnnelikud.

Esimese päeva edu innustas teda uuesti proovima. Ta jätkas ukselt-uksele müüki iga päev ja õppis tänu sellele, mida inimesed tahavad ja vajavad. See andis talle veel uusi häid ideid, kuni ta ostis endale ratta, hiljem kaubiku ja lõpuks avas oma poe.

Paar aastat hiljem omas ta suurt supermarketite ketti. Kui ta sai vanemaks, hakkas ta mõtlema pensionile jäämise ja pärandi jätmise peale. Ta konsulteeris oma finantsnõustajaga, et oma pärandiasjad korda saada.

Kui nad olid finantsplaanidega ühele poole saanud, küsis nõustaja mehe meiliaadressi, et ta saaks talle kõik vajalikud dokumendid saata.

Mees vastas: «Mul pole kunagi olnud arvutit ega meiliaadressi ja mul ei saa seda kunagi olema. Saada palun mulle kõik postiga.»

Finantsnõustaja oli üllatunud ja ütles: «Sa ehitasid kogu oma impeeriumi üles ilma, et Sul oleks olnud arvutit või e-posti aadressi? Kujuta ette, kus Sa oleksid täna, kui oleksid neid asju kasutanud?»

Mees vastas rahulikult: «Siis ma oleksin koristaja…»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!