Iraagi lennuväljal peeti kinni terrorist, kes oli peitnud granaadid tagumikku, kuid suri seetõttu piineldes sisemisse verejooksu


Foto: Iraagi lennuväljal peeti kinni terrorist, kes oli peitnud granaadid oma tagumikku ja maksis selle eest õnneks ainult oma eluga. Artikkel avaldatud: 13.06.2017, 13:16.

Bagdadi rahvusvahelises lennujaamas peeti kinni Iraagi terrorist, kes proovis oma tagumikus granaate lennukipardale smuugeldada, et lennuk õhku lasta.

Mees peeti kinni, kuid jäeti lennujaamast eemal oma haavadesse surema, sest keegi kinnipidajatest ei olnud nõus ennast terroristi pärast ohverdama, et mehest granaadid kätte saada.

«Ükski mu mees ei soovinud riskida enda õhkulaskmisega, et päästa ISIS-e terroristi. Me ütlesime talle, et ta peab ise endast lõhkeaineid kätte saama,» ütles Iraagi pommirühma ülem Massoud Chalabi.

Hiljem saadi surnud terroristi kehast kätte ISIS-e poolt tihti kasutatavad sulgpall-granaadid, kuid see on esimene kord, kui keegi püüab neid oma kehas sisse toimetada, tunnistavad ametnikud.

Iraagi ametivõimud on rahul, et selle operatsiooni käigus peale terroristi enda keegi kannatada ei saanud.

«Mees ei olnud kahte minutitki veel lennujaamas olnud, kui ta juba nuttis ja palus Jumalalt abi, et ta ei laseks tal sel viisil surra,» selgitab Bagdadi rahvusvahelise lennujaama julgeoleku ülem Karim Hassan.


«Ta palus, et ma talle tangid tooksin, et oma granaadid välja saada, kuid ma läksin ja kutsusin hoopis turvamehed,» ütles lennujaama töötaja Ahmed al-Sadr.

«Ta jätkas nutmist ja ütles, et ta sooviks, et ta oleks pidanud jätkama oma endisel tänavakoristaja tööl,» meenutas ta.

Iraagi pommirühmal võttis peaaegu 18 tundi, et lõhkeaineid surnud mehe kehast ohutult kätte saada pärast seda, kui mees mitu tundi piineldes sisemisse verejooksu suri.

«Alguses küsisid mu mehed, kas me võiksime terroristi õhku lasta, kuid peakorter palus meil lõhkeained analüüsimiseks hankida. On oluline mõista, mis tüüpi relvi vaenlane kasutab.

Pommide ohutu eemaldamise käigus tuli surnukeha tükkideks lõigata ja kuuma päikese käes oli seda väga keeruline teha, sest see meelitas kohale igasugused putukad ja surnukeha roiskus väga kiiresti,» selgitas pommirühma ülem Massoud Chalabi.

Ükski terroriorganisatsioon ei ole hetkel läbikukkunud terrorirünnaku eest vastutust võtnud, kuid ametiasutused kahtlustavad, et mehel võis olla sidemeid ISIS-ega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!