1
Vastavalt Ameerika südamehaiguste assotsatsioon’ile, on infarktid ja insuldid number üks surmapõhjus kogu maailmas.


Südameinfarkt on tingitud:
• ebapiisavast verevarustussest
• pärgarterite ummistusest

Üle 700 000 inimese kogeb igal aastal südameinfarkti ja üle 100 000 neist seda üle ei ela. Kuigi kogutud andmed paljastavad väga suure arvu südame-veresoonkonna haiguste kohta, siis viimastel aastatel on avastatud mitmeid olulisi sümptomeid, mida inimene kogeb enne eluohtlikku südameinfarkti, mis võivad päästa tema elu.

Siin on 8 otsustavat sümptomit, mis võivad ilmneda üks kuu enne infarkti. Kui neid teada, võivad need päästa kellegi elu.

#1: SÜMPTOM: EBATAVALINE NÕRKUS

2

Umbes kuu aega enne, tunneb inimene ebatavalist nõrkust, mis on tingitud verevarustuse vähenemisest ja vereringe probleemidest. Tänu arterite ahenemisele ja nõrgenenud lihastele on see punane lipp, et tegemist on tulevase südameinfarktiga ja seda on võimalik ennetada.

#2. SÜMPTOM: PEAPÖÖRITUS

3

Verevoolu vähenemisega tekib peapööritus ja see on teine sümptom, mida ei tohiks kergelt võtta. Puudulik vereringlus mõjutab verevoolu ajus, mis põhjustabki ebamugavat olekut.

#3. SÜMPTOM: KÜLM HIGI

sweaty-man

Pärast peapööritust tekkiv külm higi on järgmine signaal, et Teie organ võib olla surve all. Ilma piisava vereringeta võib keha tunduda rõske ja külm ning tunnete halba üldist enesetunnet.

#4. SÜMPTOM: VALU RINNUS

5

Kui teil on tekkinud valu rinnus või ka teistes kohtades oma kehal nagu kätes, seljas ja õlgades, pöörduge arsti poole niipea kui võimalik. Valu ja pigistustunne rinnus on peamised sümptomid, et vältida eluohtlikku südameinfarkti.

#5. SÜMPTOM: KÜLMETUSNÄHUD

6-1
Paljud infarkti ohvrid on kogenud ka külmetuse või gripi sümptomeid üks kuu enne oma haigust. See on kindlasti märk, mis ei tohiks jätta tähelepanuta.

#6. SÜMPTOM:  PIDEV VÄSIMUS

7

Pidev kehaline nõrkus ja väsimus on järgmine tugev märk sellest, et kehas on puudulik verevarustus. Keha kogeb ebamugavustunnet ja teeb meeletult pingutusi selleks, et organid oleks piisavalt verega varustatud.

#7. SÜMPTOM: HINGAMISRASKUSED

8

Õhupuudus on veel üks oluline sümptom, mis ennustab võimalikku südameinfarkti. Nagu iga lihas vajab hapnikku ja piisavat verevarustust, siis ka kopsud ei ole erand. Kui Su süda on stressis, siis ka kopsud on loomulikult mõjutatud ja see väljendubki tavaliselt läbi hingamisraskuste.

#8. SÜMPTOM: IIVELDUS

9

Muud olulised märgid on iiveldus, seedehäired, kõrvetised või kõhuvalu.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!