Paar näeb vastsündinut üksi autos koos kirjaga – kui nad seda loevad, kisub see neid pisaraisse


Foto: Lapsed on väga õrnad ja kaitsetud olevused ning neid ei tohi kunagi üksi autosse magama jätta, sest tagajärjed võivad olla väga rasked. Artikkel avaldatud: 22.05.2017, 11:11.

Lapsevanemaks olemine on suurim vastutus, mis olla saab. Kahjuks mõnel vanemal tundub olevat raskusi arusaamisega sellest, kui väärtuslikud ja õrnad lapsukesed on.

Nüüd häirib pilt Uus-Meremaa beebist kogu maailma.

Sündmus ise leidis aset juba neli aastat tagasi, kuid foto ilmus hiljuti uuesti välja ja levib sotsiaalmeedias kulutulena.

See pilt on tehtud Pak’n Save supermarketi parklas Poriruas, Uus-Meremaal. Paar parkis oma auto ära ja tahtis minna sisseoste tegema, kui neile jäi silma nende kõrval seisva auto tagaistmel toimuv.

Seal oli magav laps ja süles oli tal käsitsi kirjutatud paber märkusega lapse seisukohast: «Minu ema läks poodi, olge kenad ja helistage talle, kui mul midagi vaja on». Paberil oli ka ema telefoninumber.

Paar jäi lapsega auto juurde ja arvasid, et ema tuleb paari minuti jooksul tagasi.

Aeg möödus, kuid ema polnud kusagil. Paar üritas avada auto uksi, kuid need olid lukus. Järjest rohkem inimesi kogunes auto ümber ja olid šokeeritud, et laps on üksi autosse jäetud.


Ema numbrile prooviti mitu korda helistada, kuid see ei vastanud. Kaks inimest olid nõus auto juurde jääma, kuniks ema otsima mindi. Õnneks lõppes kõik hästi ja laps jäi terveks.

DJ Polly Gillespie jagas hiljem pilti oma Facebooki lehel, kus see tekitas tugevaid reaktsioone ja vähem kui päevaga kommenteerisid tuhanded inimesed fotot.

«Mul on kahju, aga see on täiesti vastutustundetu käitumine! Sa ei jäta alla 14-aastaseid lapsi üldse järelevalveta,» kirjutas üks.

Teised olid kriitikaga natuke vaoshoitumad ja kirjutasid, et ei tohiks vanemate käitumist hinnata ennem, kui kogu lugu on teada.

Sue Campbell, kes töötab lastekaitsespetsialistina, ütles Daily Mail’ile, et on väga ohtlik jätta lapsi niimoodi üksi autosse.

«Imikud võivad kiiresti dehüdreeruda ja langeda šokki. Vastsündinute puhul on selle vältimine väga oluline, lisaks ei suuda väike laps ennast vajadusel kaitsta või abi kutsuda,» ütles ta.

Pildi järgi tundub, et ilm on sajune ja väljas pole väga kuum päev. Autos tõuseb temperatuur väga kiiresti, isegi kui väljas on sombune ilm.

Ära jäta kunagi lapsi ega loomi autosse! Eriti veel nüüd algavate soojade ilmadega ning ise akna praokile jätmine ei ole lahendus.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!