See, mis ettekandja leiab laualt, jätab ta pisaratesse. See puudutab kõikide südameid


Foto: Ilus ja õpetlik lugu sellest, kuidas headus saab alati mitmekordselt tasutud. Artikkel avaldatud: 18.08.2017, 13:43.

Ühel päeval märkas mees, et vanem naine on tee ääres. Ta nägi, et naine vajab abi. Ta tõmbas naise Mercedese ette ja läks tema juurde. Tema vana Kadett turtsus veel, kui ta naisele lähenes.

Vaatamata lahkele naeratavale näole, oli naine mures. Keegi ei olnud kinni pidanud, et teda aidata. Kas mees kavatseb talle haiget teha? Ta ei tundnud end turvaliselt, sest mees nägi vaene ja näljane välja.

Mees nägi, et naine oli hirmul ja seisis külma käes. Ta teadis, kuidas naine ennast tunneb.

Ta ütles: «Ma olen siin, et Teid aidata, proua. Miks Te ei oota autos, kus on soe? Muide, minu nimi on Bryan Anderson.»

Naise autol oli rehv tühi, kuid vanema naise jaoks oli see küllalt halb. Bryan ronis auto alla, sai tungraua paika ja sai varsti ratta ära vahetada. Selle juures sai mees jube mustaks ja tõmbas käed veriseks.

Naine lasi akna alla ja hakkas mehega rääkima. Ta ütles talle, et on ainult läbisõidul. Ta ei suutnud meest piisavalt tänada, et mees talle appi tuli.

Bryan lihtsalt naeratas, kui ta pagasiruumi sulges. Daam küsis, kui palju ta mehele võlgneb. Talle oleks sobinud iga summa, mille mees nimetanuks. Ta juba kujutas ette kõiki neid kohutavaid asju, mis oleksid võinud juhtuda, kui ta ei peatuks.

Bryan ei tahtnud mingit tasu. See polnud tema jaoks töö, vaid ta aitas kedagi, kes vajas abi ja Jumal teab, et andjad saavad. Ta elas kogu oma elu sel viisil ja ei käitunud kunagi vastupidiselt.

Ta ütles naisele, et kui ta tõesti tahab temale tasuda, siis järgmine kord, kui ta näeb kedagi, kes abi vajab, siis aidaku ta teda ja mõelgu Bryan’ile.

Ta ootas, kuni naine käivitas oma auto ja ära sõitis. See oli külm ja masendav päev, kuid ta tundis end hämarusse kadudes hästi.


Mõni kilomeeter eemal märkas daam väikest söögikohta. Ta läks sisse, et süüa ja ennast soojendada. See koht oli suht räämas ja väljas oli kaks vana gaasipumpa. Kogu see olemine oli talle võõras, aga kuna ta oli näljane ja külmunud, otsustas ta jääda.

Teenindaja tuli. Tal oli nii magus naeratus, mis naiselt terve selle kohutava päeva üleelamised sekundiga kustutas. Daam märkas, et ettekandja oli vähemalt kaheksandat kuud rase, kuid ta ei lasknud sellest ennast üldse häirida.

Naine mõtles, et kuidas keegi, kellel on nii vähe, kontvõõra vastu nii ähelepanelik ja heatahtlik on. Siis meenus talle Bryan.

Pärast seda, kui naine söönud oli, maksis ta arve 100 eurosega. Ettekandja läks kiiresti vahetusraha tooma, kuid kui ta tagasi jõudis, oli vanem naine juba lahkunud. Ettekandja mõtles, kus see naine on, kui ta märkas, et salvrätikule on midagi kirjutatud.

Tema silmadesse valgusid pisarad, kui ta hakkas lugema seda, mida daam kirjutanud oli: «Te ei võlgne mulle mitte midagi, ma olen seal olnud. Keegi aitas kord mind, kui mina väga abi vajasin. Kui Te tõesti tahate mulle tagasi maksta, siis tehke nii: «Ärge laske sellel armastuse ahelal lõppeda koos Teiega.»

Salvräti alt leidis ta veel neli 100 eurost rahatähte. Sel õhtul, kui ta töölt koju jõudis ja voodisse läks, mõtles ta rahale ja sellele, mida daam kirjutanud oli. Kuidas võis see naine teada, kui palju tema ja tema abikaasa seda raha vajavad? Pärast sünnitust on lapsele seda raha väga vaja…

Ta teadis, kuidas tema abikaasa selle pärast väga muretseb. Mees magas tema kõrval ja naine andis talle sooja suudluse ning sosistas õrnalt: «Kõik läheb hästi. Ma armastan sind, Bryan Anderson.»

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!