Saudi Araabias hukatakse kuulus võistlushobune, kuna väidetakse, et ta on homo


Foto: Saudi Araabias tahetakse avalikult hukata kuulus hobune, kuna arvatakse et ta on homo. Artikkel avaldatud: 12.10.2017, 14:41.

Dohas tahetakse hukata kuulus võistlushobune, kelle väärtus on üle 12 miljoni USA dollari, kuna ta tabati seksuaalvahekorras teise täkuga.

4-aastane hobune, kelle nimi on Al-Hadiye (kingitus), on Saudi-Printsi, Alwaleed bin Talali omand. Viimase võistlushooaja jooksul teenis ta rohkem kui 6 miljonit USA dollarit, võites nii Saudi National Championship Show kui ka Qatar International Arabian Horse Show.

Täkk tabati kahel korral printsi talli töötajate poolt. Kui sellest teatati, pandi täkk kohe teistest eraldi.

«Homoseksuaalsus on haigus, millest teadus veel vähe teab,» ütles Vooruslikkuse Levitamise ja Pahede Ennetamise komitee president šeik Abdulrahman Al Alsanad.

«Me peame kaitsma oma kuningriiki selle nakkuse eest kõikvõimalike vahenditega ja see tähendab ka meie loomade kaitset. Me peame püha maa puhtuse kaitsmiseks tegema ohverdusi.»

Komisjon allkirjastas tuntud hobuse surmaotsuse otse telekaamerate ees. Selle eesmärk oli saata selge sõnum selle kohta, et homoseksuaalsus ei satuks mis tahes vormis kuningriiki.

Loomade ja homoseksuaalide õigustele pühendunud mitmesugused organisatsioonid on komitee otsuse hukka mõistnud ja nõuavad selle tühistamist.


PETA väidab, et Saudi Araabia on üks halvemini geiloomi ja loomade õigusi kohtlev riik.

«Saudi Araabia hukkab igal aastal 25000-35000 looma, sest neid kahtlustatakse homoseksuaalsuses,» selgitab PETA pressiesindaja Janet McIntyre.

«See hõlmab paljusid loomi, nagu koerad, kassid, hobused ja kaamelid, kes hukatakse peaaegu alati avalikult rahvahulkade ees. See on nii julm ja barbaarne ning selliseid tavasid ei tohiks 21. sajandil eksisteerida.»

Mitmed Ameerika ja Euroopa hobuseomanikud on avaldanud soovi hobune ära osta, selle asemel, et otsus täide viiakse, kuid siiani on kuningriik sellest keeldunud.

Saudi Araabias peetakse homoseksuaalsust nii loomade kui ka inimeste jaoks ebamoraalseks ja väärituks tegevuseks. Kuningriigi seadus karistab homoseksuaalseid tegusid või cross-dressingut vanglakaristuse, trahvide, piitsutamise või isegi surmanuhtlusega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!