See mees tõestas, et trimmis kõhulihased ja hea vormi võib saada ka 40. eluaastates. Kunagi ei ole hilja!


Foto: Hetan Petal on 40-aastane ärimees. Vasakul fotol kaalub 83 kilogrammi, rasvaprotsent 24%. Paremal fotol on mees viis kuud hiljem, kus kaalub 63.5 kilogrammi, näha 6-pakk ja kaotanud üle poole keharasvast (rasvaprotsent 10%). Ta tõestas, et vanus ega vorm ei ole oluline - mitte kunagi ei ole hilja! Loe, mis oli ta edu saladus ja vaata ka tema fotosid järnevas artiklist. Artikkel avaldatud: 16.12.2016, 16:18.


Paljud on kimpus üleliigsete kilodega ja arvatakse, et kena ja reljeefse vormi saavutamine keskeas on utoopia ning mida vanem oled, seda loomulikum on kehv vorm ja üleliigsed kilod. Need on ühiskonnas levivad müüdid ja valearusaamad ning need müüdid tuleb purustada!

Vanus mängib rolli, aga mitte nii suurt kui arvatakse. Hea, väga hea vormi võib saavutada ka 40. eluaastates ja seda täiesti katastroofaalsest seisust. Seda tõestab ka järgnev lugu, kus 40-aastane Hetan Petal transformeerus õllekõhuga «keskmisest mehest» väga treenitud kehaga meheks ja seda kõigest 5 kuuga!

Ta alustas 83 kilogrammi pealt, kaotades 20 kilogrammi ja rasvaprotsent langes 24.3 protsendilt 10 protsendile. Olgu öeldud, et kõhulihased ehk nn. 6-pakk hakkab meestel välja paistma umbes 10-15% protsendi juures, 20% juures on väike õllekõht ning 25% on õllekõht juba märgatav.

Oma ideaalvormi saavutamiseks tuli muuta toitumist. Kui enne kaalulangetamist sõi mees hommikuks võileibu, lõunaks kana ja õhtuks pastat, siis nüüd asendas hommikusöögi veel tervislikumaga.


Päeva alustas muna ja salatiga, lõunaks ja õhtusöögiks sõi lihtsamaid toite, nagu näiteks kanafileed köögiviljadega. Kuna käis ka trennides, siis loomulikult ei puudunud menüüst valgusheigid. Lisaks sõi ka rasvast kala ja punast liha ning mõningaid toidulisandeid, mida treener soovitas.

See oli kaalulangetuse ja rasvaprotsendi langetamine. Aga saamaks ka ideaalses vormis keha ja muskleid, siis tuleb ka trenni teha. Selleks külastas mees tihti jõusaali vastavalt treeneri kavale – ta treenis kogu oma keha.

Mehe endi sõnul oli teekond küll keeruline ja raske ning see pani teda proovile. Sellest sai tema igapäevane rutiin, nagu hammaste pesemine ning söömise kohta ütles: «Ma enam ei ela, et süüa, vaid söön, et elada.»

Samas lisas, et ta teeks seda iga kell uuesti. «Ma teeksin seda uuesti! Miks? Sest ma nautisin kogu protsessi. Ma nautisin distsipliini, rutiini ja tulemusi,» ütles ta lõpetuseks.

Photoshoot & Lõpptulemus

Selline oli Hetan Petali lõpptulemus, kui tegi professionaalse photoshooti.

Foto: Selline oli Hetan Petali lõpptulemus, kui tegi professionaalse photoshooti.

Ta plaanib oma elustiili jätkata. Ta endi sõnul kõlab see hullumeelsena, aga ta soovib kaotada veel rasva, et saada reljeefeksams.

See lugu ilmselgelt näitab, et kunagi ei ole liiga hilja. Ei loe vanus. Samuti ei loe algne vorm ning lugu näitab ka seda, et kes proovib kõigest väest, saab üle igast mäest ning mis kõige tähtsam – selleks ei kulu aastaid, vaid alla poole aasta.

Ehk on see lugu on motivatsiooniks absoluutselt, et uuel aastal täida oma lubadused ja ajada end suveks vormi. Ei pea olema alati nii ekstreemne, nagu antud loos, aga isegi väikesed sammud näitavad väga kiirelt suuri tulemusi. Jaga lugu!

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!