Dementsuse all kannatav naine tulistas oma abikaasat, kuna mees astus hooletult värskelt pestud põrandale


Foto: 88-aastane mees lamab kriitilises seisus St-Lucy Mercy haiglas pärast seda, kui tema naine teda värskelt pestud põrandale astumise eest tulistas. Artikkel avaldatud: 10.07.2017, 13:59.

Vietnami sõjaveteran Harry Weinstein keeldus avalduse tegemisest oma dementsuse all kannatava abikaasa vastu, kuna tal on hea naine ja et tema ise on süüdi, kuna «jättis püssi hooletult vedlema».

«Ta on hea naine, kes aeg-ajalt on veidi psühh, kuid kas nad kõik pole?» ütles ta ajakirjanikele naljatledes.

«See on hea, et ta tulistada ei oska, sest ta sihtis mind otse südamesse, kuid tabas hoopis maksa,» ütles ta viimastest sündmustest silmnähtavalt vapustatuna.

Tema naine, 79-aastane Elsa Weinstein, tühjendas terve salve oma abikaasa pihta, kuid õnneks enamus kuule läksid mööda.

Kuigi Harry Weinstein sai tõsise maksakahjustuse ja tuli seetõttu viia kunstlikku koomasse, usub tema arst Andrew Borowitz, et mees saab terveks ja hakkab varsti uuesti käima.

«See vana mees on kange kui teras. Ma usun seda, sest mees on tulnud elusana tagasi Korea ja Vietnami sõjast. Selliseid mehi lihtsalt ei tehta enam tänapäeval,» ütles ta, sest vanamehe tugevus avaldas talle nähtavat muljet.


Ehkki hr. Weinstein ei esita oma naise vastu süüdistust, pidasid riigiprokurörid vajalikuks naise psüühilise seisundi hindamist kohtus.

«Ma hoiatasin Harryt, et ma tulistan teda, kui ta niiskele põrandale oma jala tõstab,» ütles Elsa kohtunikule.

«See oli enesekaitse,» väitis ta kohtus. «Ta ise palus seda!» lisas ta silmnähtavalt ärritatuna.

Harry Weinstein selgitas, et tema naine kannatab aeg-ajalt dementsushoogude all, kuid ta suudab endiselt kodutöid teha ja küpsetada.

Kuigi kohtunik tunnistas pr. Weinsteini seisundi ebastabiilseks ja ta võib-olla ohuks nii iseendale kui ka teistele, siis nõustus ta naise jätma vabadusse tingimusel, et hr. Weinstein paneb oma relvad seitsme kapi ja luku taha ja tema abikaasa peab 2 korda aasta läbima psüühiaatrilise seisundi läbivaatuse.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!