6 tervislikku harjumust, mille tegemise peaksid lõpetama kohe!


Foto: Tervislik toitumine on väga popp tänapäeval, kuid vähese või valeinfo tõttu tuleks teatud tegevusi teha hoopis teistmoodi, et see tervisele kasulikum oleks. Artikkel avaldatud: 09.05.2017, 11:28.

Inimestele meeldib tervislikult toituda, kuid valeinformatsiooni tõttu nad vahel ei teagi, et tegelikult nende tegevused ei olegi nii tervislikud kui tunduvad.

Allpool on toodud mõned tegevused, mida tuleks teha teisiti, et sellest tervisele rohkem kasu oleks.

Mahlade tegemine

Mahlad on väga populaarsed ja paljud inimesed usuvad, et mahlad on väga tervislikud, kuid nii see paraku ei ole. Kui eemaldad puu- ja köögiviljadelt kõik kiudained, siis järele jääb vaid suhkur.

Kiudained on organismile väga olulised, kuna hoiavad soolestiku korras. Kergelt küpsetatud köögiviljad on parim valik.

Detox tooted

Sinu keha on varustatud hämmastava puhastussüsteemiga. Inimesed teevad erineivaid paastukuure või joovad mürkidest puhastavaid jooke, kuid parim viis organismi toetamiseks on süüa puhast orgaanilist toitu.

Detox toidulisandid võivad põhjustada maksa-, soole- ja neeruprobleeme.

Mandlipiim

Kuigi paljud usuvad, et mandlipiim on suurepärane aseaine lehmapiimale, siis nii see ei ole. Töötlemine eemaldab kõik valgu ja toitaineid. Sojapiim on parem valik.


Munavalged vs terved munad

Juba mõnda aega on tõestatud, et munad kolesteroolitaset ei tõsta ja Sa võid rahulikult süüa terveid mune. Munakollased on toitainete poolest väga rikkad.

Mikrolaineahjus soojendamine/küpsetamine

Mikrolaineahju vältimine on mõttetu. Tegelikult köögiviljade mikros kiire küpsetamine säilitab neis rohkem kõike kasulikku kui teised küpsetusviisid.

Ärge küpsetage valgurikkaid toite mikrolaineahjus, see muudab need toidud ebatervislikuks.

Gluteenivabad toiduained

Töödeldud gluteenivabad toiduained ja tooted on tavaliselt lihtsalt rämps. Puuduvad kiudaineid, toitained ja on kõrge suhkrusisaldusega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!