Pärast hämmastavat avastust jalutuskäigu ajal, naases pere koju multimiljonäridena


Foto: Põhja-Californiast pärit paar leidis jalutades oma maatükilt suure varanduse. Artikkel avaldatud: 12.09.2017, 13:20.

Kui Põhja-Californiast pärit paar võttis oma koera ja temaga jalutama läks nagu palju kordi varem, siis tol päeval ei olnud neil aimugi, et nende elu muutub varsti igaveseks.

Paar, kes soovis jääda anonüümseks, läks oma koeraga ilusal päeval jalutama. Nad jalutasid oma maa-ala tavapärastel marsruutidel, kui äkki nad märkasid midagi, mida nad varem kunagi polnud märganud.

Puu all liivase pinnase seest leidsid nad vana ja roostes metallpurgi. Tugev vihm oli vist pinnast uuristanud ja vana purgi maa seest nähtavale toonud.

Naine tõstis purgi üles. Tõsiselt roostes ja samblaga kaetud purk oli üllatavalt raske. Uudishimulik paar eemaldas aukliku kaane ja nägid seal sees rooste vahel midagi säravat – purk oli täis väärtuslikke kuldmünte.

Paar tormas tagasi leiukohale ja hakkas kaevama. Mõne aja pärast leidsid nad veel 7 purki, mis olid samuti münte täis.

Neil polnud aimugi müntide väärtuse kohta ja selguse saamiseks pöördusid nad Kagin’s Inc.-sse, mis on spetsialiseerunud haruldastele USA müntidele. Kagin’s Inc. eksperdid olid sensatsioonilise avastuse pärast sõnatud.


Mündid olid pärit 19. sajandist ja suurepärases seisukorras. Kui kuld Californias 1848. aastal avastati, hakkas see riiki meelitama kullaotsijaid ja varajahtijaid. See periood sai tuntuks kui California kullapalavik. Keegi oli sellest ajast oma varanduse metallpurkides puu alla matnud.

Mündid olid varandust väärt. Kogu hulka kuuluvad äärmiselt haruldased Lady Liberty mündid, millest igaüks võib olla väärt kuni 1 miljon dollarit.

Kokku leidis paarike kuldmünte umbes 10 miljoni dollari väärtuses.

Vaata kogu lugu järgmisest videost:

 

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!