Kaitse oma Facebook’i kontot ning saa teada, miks libakontod proovivad Sind sõbraks lisada ja kuidas selliseid sõbrakutseid vältida


Foto: Facebook'is on lihtsa nipiga võimalik imelikke sõbrataotlusi vältida. Artikkel avaldatud: 31.08.2017, 12:13.

Tuhanded Facebooki kasutajad on saanud imelikke võlts sõbrakutseid. Sageli kuuluvad need võltsprofiilid väljakutsuvalt riietatud naistele.

Facebook julgustab kõiki võltskontodest teavitama, samal ajal annab ettevõte ka teada lihtsast nipist, kuidas selliseid sõbrataotlusi tulevikus vältida.

Tundub, et nende kontode idee on püüda meelitada mehi suhtlema tundmatute naistega ja sõbrakutse vastuvõtja klikiks vestluse käigus lingile, mis soovib rohkem külastajaid või pakub mingit teenust.

Võlts sõbrataotlus võib olla osa ka suuremast pettusest, kus petturid proovivad saada Sinu isiklikku teavet või Sinu kontot kaaperdada.

Allpool saad teada, kuidas selliseid sõbrakutseid vältida.

Paljudele tundub see tüütu, kui nad saavad sõbrakutseid suvalistelt inimestelt.


Facebook pole veel leidnud kindlat võimalust nende häkkerite vastu võitlemiseks, kuid Facebookis on võimalus, kuidas Sa ise seda vältida saad.

Facebookis asuvate privaatsusseadete alt saad valida, et sõbrataotlusi saavad Sulle saata ainult sõprade sõbrad.

See takistab kellelgi, kellel ei ole Sinuga vähemalt ühte ühist sõpra, saata Sulle sõbrakutset, kuid see nõuab seda, et keegi Sinu sõpradest ei võtaks vastu võltsprofiili sõbrataotlust.

Facebook ütleb, et see eemaldab miljon võltskontot päevas. Need sisaldavad profiile, mida nad saavad selgelt tuvastada kui võltsprofiile, mis kasutavad näiteks kellegi teise nime ja pilte.

Kui soovid teatada kellegi võltskontost, siis mine vastavale profiilile ja klõpsa tema kaanefoto paremal nurgas olevale kolmele punktile ja klõpsa lingil «Esita kaebus».

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!