See noor naine suri, kuna tegi selfi valel ajal vales kohas. Kohutav!


Foto: Fotol on ameeriklane Courtney Sanford, kes nagu iga hommik, oli ka seekord teel kodust tööle. Liiklusmüra summutamiseks kuulas raadiot, kust tuli õnneliku nimega lugu «Happy», mis tõstis ka naise tuju lakke. Artikkel avaldatud: 03.02.2017, 0:00.


Siin on veel üks näide, kuidas tehnoloogia juhib või suisa röövib inimelusid ja seda viisidel, mis on väga lihtsalt ja täielikult välditavad.

Fotol on ameeriklane Courtney Sanford, kes nagu iga hommik, oli ka seekord teel kodust tööle. Liiklusmüra summutamiseks kuulas raadiot, kust tuli õnneliku nimega lugu «Happy», mis tõstis ka naise tuju lakke.

Naine soovis oma head tuju teistega jagada. Ta avas sõidu ajal oma telefonis oleva fotorakenduse, valis välja sobivad filtrid, naeratas ja tegi selfi, mille laadis koheselt Facebook’i.

Kahjuks foto tegemine kui ka foto Facebook’i laadimine oli röövinud Courtney’lt niivõrd palju tähelepanu, et naine oli märkamatult vajunud vastassuunda. Tema õnnetuseks oli vastu tulemas 10-tonnine prügiauto, millega kokkupõrge oli vältimatu.

72-kilomeetrise tunnikiirusega laupkokkupõrkest paiskus naise auto vasakpoolsesse teeserva, kus põrkas veel kokku puuga ja auto süttis põlema. Courtney, kes töötas tervishoiu valdkonnas, suri silmapilkselt. Neli päeva hiljem sängitati naine viimasele teele, olles kõigest 32-aastane.

Õnnetus juhtus kell 8:33 kohaliku aja järgi – see oli Facebook’is oleva foto üleslaadimise daatum. Häirekeskus sai esimese kõne minut pärast õnnetust ehk 8:34.

Päästjate saabudes jäi üle ainult kinnitada surmaaeg ning kokku korjata rusud. Rusude alt leitud Courtney telefon oli täiesti töökorras ning ekraanil oli viimaseks pildiks tema Facebook’i kontole üleslaetud foto allkirjaga: «Õnnelik lugu teeb mind ÕNNELIKUKS» (The happy song makes me happy). Fotot näeb artikli päises.

courtney-sanford

Lugu Courtney õnnetusest levis üle kogu maailma ja seda kajastati laialdaselt mitmete riikide televisioonides, raadiotes kui ka online-väljaannetes. Nii kurb, kui see ka ei ole, on see üks paljudest lugudest.

Täpsemalt numbritest rääkides, siis 31% kõikidest autojuhtidest USAs on viimase 30 päeva jooksul sõites saatnud sõnumeid, lugenud telefonis e-maile, surfanud veebis või sotsiaalmeedias.

Euroopas sama näitaja on 15 kuni 31%, olenevalt riigist ning umbes 17% kõikidest avariidest on põhjustatud autojuhi tähelepanu hajutavast käitumisest, millest suure osa moodustab just telefoni kasutamine mistahes viisil.

Rääkides Eestist, siis aastatel 2012-2014 kasutas 70% Eesti juhtidest roolis olles mobiiltelefoni ning 34% sattus sellel ajavahemikul ohtlikesse olukordadesse, mille põhjuseks oli telefoni kasutamine. Samuti mistahes navigatsiooniseadme kasutamine on suureks probleemiks ning 19% kõikidest liiklusohtlikest olukordadest oli seotud just GPS-iga.

Need numbrid on masendavad! Courtney oli noor, atraktiivne naine, kellel oli veel ees pikk elu. Tema surma muudab veelgi traagilisemaks asjaolu, et see oli täielikult välditav. Telefoni kasutamine ja selfide tegemine on tänapäeval muutunud nii tavapäraseks, et seda tehakse isegi roolis olles.

Palun, kui kasutad roolis olles telefoni, siis lõpeta koheselt, sest ei ole vaja maantee äärde järgmist lillebuketti! Lõpeta koheselt ja jaga artiklit tuttavatele, et ka nemad lõpetaksid! Las jääb see viimaseks, kurvaks, aga siiski õpetlikuks looks!

VIDEO

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!