kohus

Euroopa Liidu Kohus rahuldas teisipäeval Hispaania mehe nõude Google vastu, et viimane peab eemaldama nõutud isikuandmed oma otsingutulemuste hulgast.

Varasemalt on Euroopa Liit arutanud seaduse loomist eraisikute kaitsmiseks, et nad saaksid eemaldada ebavajalikke ja liigseid isikuandmeid Google ja mõne muu otsingumootori tulemustest.

Viimane Google vastane otsus võib olla arutatava seaduse nurgakiviks, aga siiski võtab see omajagu aega, sest enne seaduse jõustumist peavad ettepaneku heaks kiitma kõikide liikmesriikide valitsused.

Kohtuotsus ei meeldinud internetihiidudele nagu näiteks Google ja Facebook, sest see tähendab ettevõtetele suuri lisakulutusi, mis tuleneb andmete kontrollimiseks ja kaebuste rahuldamiseks mõeldud uute süsteemide ja lahenduste loomisest.

Isikuandmete kustutamist saavad nõuda kõik Euroopa Liidu kodanikud, kelle leitavad andmed on üleliigsed, puudulikud või asjakohatud. Sealjuures arvestatakse, kas inimene on avaliku elu tegelane või mitte.

Nõuet saab esitada hetkel ainult Google vastu ning muude ettevõtete puhul nagu näiteks Facebook, saab nõude esitada alles pärast eelmainitud seaduse heakskiitmist ja jõustumist.

Lisaks tasub märkimist, et pärast nõude rahuldamist eemaldatakse tulemused Google otsingust, aga siiski on need käsitsi leitavad algselt veebilehelt.

Allikas: theguardian.com

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!