Matemaatika õpetaja, kes tõmbas end pilve

a98873_Teacher

Jaanuaris 2013. aastal matemaatika õpetaja Carly McKinney vallandati, kuna laadis endast üles pilte twitterisse, kui oli narkootikumite mõju all. Tema postitustest selgus, et ta on paljas, märg ja “kivis”.

Teises postituses kirjutas ta, et vaatab kuidas parklas toimub narkoreid ning tema autot ei kontrollita, kuna ta asub personali parklas.

Hiljem oma kaitseks ütles McKinney, et tema sõber lihtsalt lollitas tema konto alt ja tema ei olnud uimastite mõju all ega omanud neid.

Tema õpilastele aga tema tegevus avaldas muljet ning hindasid seda üsna vapraks ja lahedaks ja protestisid isegi, et õpetaja saaks oma töökoha tagasi. Sellegipoolest McKinney vallandati.

Taco Belli töötaja, kes urineeris Nachodele

a98873_Taco bell

Juulis 2012. aastal vallandati Taco Belli töötaja, kes postitas endast pildi üles Twitterisse, kui urineeris Nachode peale.

Noormees küll väitis, et ei teenindanud ühtegi klienti ja see oli lihtsalt nali, kuid kahju oli juba tehtud ning ta vallandati töölt igaljuhul.

Kelner, kes vihastas staari peale

a98873_Barret2

2009. aastal lõunatas HBO täht Jane Adams Beverly Hillsis ning tema arve tuli täiesti mõistlik- kõigest 13.44 dollarit. Ta selgitas, et unustas enda rahakoti autosse ja läheb toob selle kohe ära. Jane aga ei naasnudki ja pettunud kelner tweetis selle kohta Twitterisse.

Järgmisel päeval tasus ta agent arve ära ja ei jätnud pettunud kelnerile tippi. Kelner tweetis ka selle suure pettumuse Twitterise.

HBO täht Jane Adams naasis kuu aega hiljem restorani, et premeerida õnnetut kelnerit, kuid oli juba liiga hilja. Ettevõte nägi töötaja postitusi ja lõpetasid töösuhte töötajaga.

Kommunikatsiooni direktor, kes tegi rassistliku nalja

a98873_Justine Sacco

2013. aastal Justine Saco kommunikatsiooni direktor firmas InterActive Corp. sai vallandatud, kuna postitas Twitterisse rassistliku postituse, ennem lendu Aafrikasse.

Tema postitus oli järgmine: “Lähen Aafrikasse. Loodan, et ma ei saa AIDS-i. Teen lihtsalt nalja. Ma olen ju valge.”

Vaatamata sellele, et naisel oli ainult 200 jälgijat, levis sõnum kiirelt ning inimesed hakkasid teda jälestama. Kuna tal oli ees 12- tunnine lend, ei saanud ta ka postitust ära kustutada ning selleks ajaks, kui ta oli maandunud oli sõnum levinud üle maailma.

Ta küll vabandas hiljem ning kustutas oma kontod, kuid see ei päästnud teda. Firma lõpetas temaga koostöö.

Tuletõrjujad, kes postitasid ebasobivaid Tweete

a98873_Fire

Möödunud aasta augustis vallandati kaks tuletõrjujat, kes tööpostil postitasid alandavaid ning solvavaid postitusi naistest.

Postitus oli selline: ” Ma ei laseks iial naisel endale pähe istuda. Kui ta prooviks midagi, siis mul oleks nagu- sina, mine tagasi kööki ja valmista pirukat.”

Samuti leidus ka selliseid: “Kui lööks teda tagant kuklasse oleks see kuritegu või ehk oleks see võimalus taastada tema aju?”

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!