16-aastane nooruk sureb südameinfarkti pärast selle populaarse joogi joomist


Foto: Lanna Hamann oli energiline, sportlik ja eluõõmus noor naine. Tal ei olnud kunagi mingeid terviseprobleeme, kuid liigne energiajoogi joomine sai talle saatuslikuks. Artikkel avaldatud: 23.05.2017, 11:27.

Lapsed on väga elastsed. Kui nende tunded saavad haiget, võivad nad hetk hiljem juba jälle naeratada.

Kui nad vigastavad põlve, paraneb see peaagu üleöö. Kui nad haigestuvad, saavad nad sama kiiresti jälle terveks.

Mõnikord aga, kui noored on langenud sügavasse stressi, siis sellega ei ole isegi nemad igakord võimelised toime tulema.

Lanna oli energiline, sportlik ja elas tervislikku elu. Ta oli aktiivne ja tal ei olnud kunagi mingeid terviseprobleeme.

2014. aasta suvel läks ta koos oma sõbra perega Mehhikosse puhkama.

Ühel päeval rannas tekkisid tal äkki hingamisraskused ja ta varises kokku. Ta toimetati kiiresti kohalikku kliinikusse, kuid teda ei suudetud päästa. Ta suri saatuslikku südameinfarkti.

Surm on alati kohutav kõigile asjaosalistele, kuid kui sureb isik, kellel on veel terve elu ees, teeb selle sündmuse veel traagilisemaks.

Lanna surm oli mõistatus. Keegi ei märganud mingeid ohumärke.


Hiljem hakkas Lanna ema, Kris, arutlema tütre äkksurma üle.

Lanna kannatas vedelikupuuduse all kui ta suri, kuigi ta oli joonud terve päeva. Ema meenutas, et ta jõi kogu päeva ainult energiajooke ja vaid mõni minut enne kui ta kokku kukkus, lõpetas ta just järjekordse Red Bulli.

Kardioloog Jack Wolfson ütles, et kõrge kofeiini- ja suhkrusisaldus energiajoogis võisid kaasa aidata Lanna surmale.

«On meditsiiniliselt tõestatud, et need asjad on kahjulikud. Need võivad põhjustada südamerütmi häireid ja mõjutada vererõhku.»

Kris ütleb, et see oleks võinud juhtuda kellega iganes. Nüüd tahab ta hoiatada teisi lapsevanemaid olema valvsad, et see ei juhtuks kellegi poja või tütrega.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!