Mehed, kui teete neid 5 asja, siis olete emotsionaalne psühhopaat


Foto: See artikkel aitab Sul ära tunda, kas elad koos emotsionaalse psühhopaadiga. Artikkel avaldatud: 13.07.2017, 12:28.

Minu endine abikaasa oli vägivaldne: füüsiliselt, seksuaalselt ja ennekõike emotsionaalselt. Kes iganes ütles selle kuulsa lause «kepid ja kivid võivad murda minu luid, kuid sõnad ei tee mulle kunagi haiget», oli ilmselt empaatiavõime juba minetanud. Lühidalt: minu eks oli emotsionaalne psühhopaat.

Kui me pärast peaaegu 8-aastast abielu lahku läksime, lahkus ta koos kohvriga tükkidega täidetud minust: minu uhkus, eneseväärikus, lootus ja unistused. Ta ei võtnud neid asju oma kätega, ta võttis need oma sõnadega.

Siin on huvitav fakt emotsionaalsete psühhopaatide kohta: nad on väga osavad manipuleerijad, isegi nii head, et Sa ei saa arugi, kui nad Sinuga manipuleerivad ja Sulle haiget teevad.

Õpi allpool olevatest vihjetest, et saada aru, kas Sa oled koos emotsionaalse psühhopaadiga.

1. Nad panevad Sind uskuma, et kõik on Sinu süü

Emotsionaalsed psühhopaadid ei lenda alati otse vulgaarselt peale, nad on enamasti väga võluvad ja kaastundlikud. Üks hetk te tülitsete ja järgmisel hetkel ütleb ta Sulle magusa häälega: «Kallis, vaata. Ma ei taha sinuga tülitseda. Ma tean, et Sa ei saanud sinna midagi parata, et meie õhtu ära rikkuda, sest Sa oled nii emotsionaalne ja Sul on raske oma tundeid vaos hoida.»

Vaata, mida ta tegi? Selle asemel, et keskenduda tegelikule probleemile, pani ta Sind tundma, nagu oleks kogu tüli olnud Sinu süü, sellepärast, et emotsionaalsed psühhopaadid on vastutustundetud ja kunagi ei ole nende süü.

2. Nad manipuleerivad Sinuga

Manipuleerimine tähendab seda, et manipulaator muudab, väänab ja moonutab teavet eesmärgiga panna keegi kahtlema oma mälus, tajus ja terves mõistuses. See on ka emotsionaalsete psühhopaatide populaarne taktika.

Ma ei unusta kunagi, kui ma avastasin, et mu abikaasa pettis mind, kuna ta jättis kogemata oma e-maili postkasti lahti. Kui ma tema ees seisisin, siis selle asemel, et vabandada, ta plahvatas ja hakkas minu peale karjuma. «Sa said valesti aru. Ma ei suuda uskuda, et Sa ei usalda mind. See on nii täpselt Sinu moodi. Sa tahad meie abielu lõhki ajada!» jne.

Pärast mitut päeva kindlat survet, et ta ei petnud mind, hakkasin ma endas kahtlema ja küsima endalt, kas ma tõesti mõtlesin selle kõik enda jaoks välja?

Kui emotsionaalne psühhopaat teab, et tal pole vabandust, mõtleb ta selle kiirelt välja ja paneb Sind uskuma, et Sul on hallukad.


3. Kõik on Sinu süü

See punkt sarnaneb 1. punktiga, kuid usu, et see on teistsugune. Siinsel juhul räägime emotsionaalse psühhopaadi kalduvusest süüdistada oma elu probleemides kõiki teisi. Tal läheb tööl halvasti? Noh, see on Sinu süü, kuna Sa ajad teda kodus stressi. Probleemid seadusega? Noh, Sa ajasid ta nii vihaseks, et ta muutus pööraseks ja põhjustas sellega probleemi.

Teie abielu ei ole õnnelik? See on ilmselgelt seepärast, et Sa oled nii jube partner. Lühidalt: kõik halb, mis kunagi juhtub, on Sinu, Sinu ja ainult Sinu süü ning mitte kunagi nende. Nemad on täiuslikud, Sina oled vigane. Punkt.

4. Nad hävitavad Su mina

Kui emotsionaalsed psühhopaadid teavad, et neil hästi ei lähe, siis haaravad nad kontrolli oma ohvrite üle ja panevad nad uskuma kui väärtusetud, kasutud, haletsusväärsed ja lollid nad on, kuigi tegelikult on ohvrid palju paremat väärt.

Lõpuks hakkad Sa ise ka uskuma, et Sa polegi rohkemat väärt ja pead leppima sellega, mis Sul hetkel on. Sinu enesehinnang on mutta taotud ja Sa usud juba kõike, mida emotsionaalsed psühhopaadid tahavad, et Sa usuks ja ainuke, keda uskuda tasub, on nemad.

5. Nad eraldavad Sind teistest

Ta segab igatepidi vahele ega lase Sul oma sõpradega kohtuda. Ta leiab õigustusi ja ettekäändeid, et Sa ainult temaga aega veedaksid. Ta teeb kõik selleks, et Sind «paremaks inimeseks» muuta ja et Sa oma sõpru ei salliks, kuna neil pole Sulle midagi pakkuda.

Ta veendab Sind ka selles, et Sind mõistma panna, kui palju ta Sind armastab ja et Sa ei vaja sõpru, sest Sul on tema.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!