Need 6 eluliselt tähtsat nõuannet võivad päästa kunagi Sinu elu


Foto: Jäta meelde need 6 olulist nõuannet, kuna need võivad kunagi päästa Sinu elu. Artikkel avaldatud: 23.08.2017, 13:25.

Statistika näitab, et me elame kõige rahulikumal ajal inimkonna ajaloos, kuid maailm on endiselt ohtlik paik.

Sellepärast võiksid jätta meelde need 6 asja, mis ühel päeval võivad päästa Sinu elu.

1. Võtmed, raha ja laetud telefon

Need asjad peaksid Sul alati kaasas olema, kui kodust lahkud.

Miks see on tähtis? Sul peaks alati olema võimalik helistada või sõita tagasi koju. Lisaks sellele võib Sinu telefon muutuda vahendiks, et päästa teiste inimeste elu – saad hädaolukorras helistada päästeteenistusele. Hoia telefon alati laetud.

2. Vabanda alati, kui kedagi tahtmatult müksad

Isegi kui oled kindel, et Sina ei ole süüdi, siis ütle lihtsalt «vabandust» ja jätka oma teed.

Miks see on tähtis? Sa ei tea, kellega Sa kokku jooksid. See isik võib olla joobes või kanda relva. Ta võib olla väga vihane või ärritunud, kuid lihtne vabandus leevendab kindlasti nende agressiivsust.

3. Leia alati vähemalt 3 väljapääsu

Kuhu iganes Sa lähed, kas see on kontsert, raudteejaam või kool, siis veendu, et näed 3 väljapääsu. See võib olla nii lihtne kui raske.

Lase ruum silmadega üle ja isegi kui seal on ainult üks uks, leiad Sa võimaliku väljapääsu akendest.

Miks see on tähtis? Kui midagi halba juhtub, on liiga hilja, et otsida väljapääsu. Kui oled eelnevalt need leidnud ja meelde jätnud, võid liikuda ühele neist peaaegu mõtlemata.


4. Lennukis loenda read avariiväljapääsuni

Kui oled oma kohale istunud, loenda read lähima avariiväljapääsuni. Mäleta numbrit.

Miks see on tähtis? Kui salongis on suitsu, võib avariivalgustus olla liiga hägune, et Sind juhtida. Kui tead kindlasti istmete ja väljumisava vahel olevate ridade arvu, saad peatugesid lugedes väljapääsu suunas liikuda.

5. Hoia kõndides pea püsti ja jälgi Sinu ümber toimuvat

Inimestel on kalduvus instinktiivselt langetada oma pea ja suurendada oma liikumiskiirust, kui nad ohtu tunnevad. Kuid Sa pead tegema hoopis vastupidi: enesekindlalt tõsta oma lõuga ja aeglusta sammu.

Miks see on tähtis? Kui Sa järgid oma esimest instinkti, muutud saagiks. Kes või mis iganes Sind ähvardab, aeglusta, tõsta oma pead ja vaata küljele, et näha ohtu oma perifeerse nägemisega.

6. Põgenemine uppuvast autost

Uppuvast autost väljapääsemiseks pead esmalt turvavöö avama. Ukse avamise asemel keera või lase aken alla. Kui akent avada pole võimalik, purusta see mingi raske esemega, näiteks eemaldatava peatoega.

Miks see on tähtis? Pääsemiseks on ainult üks minut, nii et ukse avamisega kaotad ainult aega, lisaks on seda vee surve tõttu väga raske avada.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!