6-aastane sureb traagiliselt… Hiljem leiab tema ema midagi uskumatut tema sokkidest


Foto: 6-aastane Elena Desserich pidi raske haiguse tagajärjel siit ilmast lahkuma, kuid ta jättis oma perekonnale kirjad, kus ta rääkis, kui õnnelik ta nendega oli. Artikkel avaldatud: 14.08.2017, 12:26.

6-aastane Elena Desserich Wyomingist oli nagu iga teine laps tema vanuses. Ta armastas joonistada ja lugeda. Ta unistas kunagi emaks saada ja kui ta suureks kasvab, tahtis saada õpetajaks.

Aga siis ühel päeval muutus kõik.

Elena arstil oli väikese tüdruku vanematele Keith ja Brooke Desserich’ile traagilised uudised. Nende tütrel oli haruldane ajuvähk. Operatsioon oli võimatu ja arstid ütlesid, et nende tütrel oli elada jäänud umbes 135 päeva.

Vanemad leppisid omavahel kokku, et Elenale ei ütle nad tema haiguse kohta midagi. Nad tahtsid, et Elena saaks nautida oma viimaseid päevi maa peal.

Selle asemel püüdsid Keith ja Brooke teha Elena ja tema väikese õe, Gracie iga päeva väga eriliseks. Nad tegid kõike, mida Elena teha tahtis.

Nad olid ka mures, et väike Gracie ei pruugi oma vanemat õde suureks saades mäletada ja nii hakkasid Desserich’id kuueaastase Elena kohta päevikut pidama.

Samal ajal muutus Elena seisund üha hullemaks. Ta ei saanud enam rääkida ja järk-järgult muutus nõrgemaks.

Siis 2007. aasta augustis lahkus ta siit ilmast, aga mida keegi ei teadnud, oli see, et Elena oli oma lõpuks ette valmistunud.

Mõni päev pärast seda, kui väike tüdruk suri, leidis tema perekond kirjad, mis ta oli oma lähedastele kirjutanud.

Elena tahtis, et nad teaksid, kui õnnelik ta nendega oli.


Esialgu Desserich’id sellele palju ei mõelnud, kuid varsti hakkasid kirjad erinevatest kohtadest välja tulema.

Neid oli raamatute vahel, sokkides, kappides, talveriietes, CD-de vahel ja isegi jõulukaunistustega kotis. Elena kirjutas kirjakesi kõigile, samal ajal kui ta ise vähiga võitles.

Mõnes kirjas kirjutas ta: «Ma armastan sind» ja mõnes kirjas joonistas ta südamed ja lilled.

«Ta oli laps, kes oli oma vanuse kohta väga tark. Mulle ei meeldi mõelda, et ta teadis, et ta sureb, kuid ma arvan, et ta tegi seda,» ütles Elena isa Keith Daily Mailile.

Lõpuks leidsid Elena perekond ja sugulased sadu kirju, mida kokku tuli 3 suurt kasti. Need olid toredad mälestused tüdrukust, keda nad nii kallilt armastasid.

«Ma arvan, et need kirjakesed olid tema viis meile öelda, et kõik saab korda. See tundub sooja kallistusena tema poolt iga kord, kui me ühe kirja leiame.,» ütles Elena ema Brooke Daily Mailile.

Kaks aastat pärast Elena surma otsustasid Keith ja Brooke teha Elena kirjadest raamatu oma tütre mälestuseks ja et Gracie’l oma suur õde meelest ei läheks.

Kogu raamatust saadav kasum läheb vähi uuringuteks. Raamat sisaldab kõiki Elena kirju, välja arvatud 2. Neid kannavad tema vanemad kõikjal kaasas, kumbki ühte.

«See on meie viis oma kallist tütart mäletada,» ütles Brooke Daily Mailile. Elena on sellest maailmast lahkunud, kuid teda pole kunagi unustatud.

Vaata seda liigutavat lugu allolevast videost:

 

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!