See oli tavaline käik juuksurisse, kuid juukseid värvides tehtud avastus päästis tema elu


Foto: Eileen Corey oli rutiinselt oma juuksuri juures, kui juuksur tema peast kahtlase märgi avastas. Artikkel avaldatud: 10.08.2017, 11:44.

Eileen Corey oli 80ndatel ja 90ndatel WKYC kanal 3 terviseuudiste reporter Ohio’s, USA-s. Paljud mäletavad teda tema suurte punaste juuste järgi ja tema informatiivseid lugusid tervise kohta.

Aastakümneid hiljem ei pruugi tema juuksed olla enam nii punased, kuid endiselt käib ta iga kuu oma värve uuendamas oma juba 15-aastase juuksestilisti, Kari Phillips’i juures.

Juuni alguses oli Eileen nagu tavaliselt salongis. Tema juuksur Kari valmistas teda igakuiseks värvimiseks ette, kui ta äkitselt märkas midagi ebatavalist. Ta märkas Eileeni peanahal tumedat laiku.

Kari küsis Eileenilt, kas ta äkki pead pole kuhugi ära löönud, sest ta näeb tema peas midagi, mis Kari’le ei meeldinud.

«See oli väga hirmutav vaade,» ütleb ta täna. «See tundus nagu verevalum ja see oli sile.»

Kari’l on õde, kes juhtumisi on nahahaigla õde, nii et tal oli põhjust uskuda, et see märk ei paistnud õige. Ta soovitas Eileenil minna arsti juurde kohe kui võimalik.

Õnneks järgis Eileen Kari nõu. Ta läks dermatoloogi Pam Davis’e juurde, kes talle kohe biopsia teha lasi.

Tulemused näitasid, et Eileenil on melanoom, üks nahavähi vorm, kuid kuna sellele saadi varakult jälile, siis õnneks polnud see veel ohtlik.


«Ta ei näinud seda kuu aega tagasi – see tekib väga kiiresti,» ütles Eileen WKYC-le. «Ma ei oleks seda ise näinud, ma ei oleks seda tundnud, sest see oli sile. Ma ei tundnud midagi.»

Varajane avastamine tähendab seda, et Eileen vajab ainult kirurgi abi melanoomi eemaldamiseks. See on suur õnn, et tal pole vaja kemoteraapiat või kiiritusravi.

Eileen on ilmselgelt Kari’le väga tänulik ja oli esimene inimene, kellele Eileen uudisest teada andis.

Kuigi Eileen pole enam tervisereporter, siis hoiatab ta teisi päikesekahjustuste eest ja kannab nüüd ise päikese kaitseks mütsi ja prille.

Dr. Pam Davis soovitab oma peanahka kahtlaste sünnimärkide või laikude pärast kontrollida. Parim aeg seda teha on pärast duši all käimist, kuna need märgid on siis selgesti nähtavad. Samuti soovitab ta, et juuksurid ja stilistid hoiaksid klientidel silma peal, kuna see võib päästa kellegi elu.

Vaata seda lugu allpool olevast videost (inglise keeles):

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!