Tema nahk oli pungil valusatest villidest ja vistrikutest. Siis tal meenus, mis tegi eile ja see oli selle põhjuseks…


Foto: Elise Nguyen kasutas päikesekaitseks eeterlikke õlisid, kuna uskus tugevalt looduslikesse toodetesse, kuid ei osanud iial arvata, et temaga midagi sellist juhtub. Artikkel avaldatud: 17.05.2017, 11:23.

Elise Nguyen uskus tugevalt looduslikesse toodetesse, eriti eeterlikesse õlidesse, mis on valmistatud taimede, seemnete või puuviljade ekstraktidest.

Nendes õlides on palju unikaalseid omadusi ja kasutatakse peamiselt parfüümides nende intensiivse ja kontsentreeritud lõhna tõttu ning ka alternatiivmeditsiinis.

Kuna ekstraktid on nii tugevad, siis ei tohi neid tavaliselt otse nahale kanda, kuigi on ka erandeid.

Elise tegi seda siiski ja ta ei lugenud ka sildil olnud väikeses kirjas olevat olulist hoiatust. Tagajärjed olid kohutavalt rasked. Ta jagas seda postitust oma Facebook’i seinal hoiatuseks teistele.

Kes oleks uskunud, et õlid põhjustavad päikese käes sellise reaktsiooni? Seda tüüpi põletusi nimetatakse “fototoksiliseks reaktsiooniks”, kus õlis olev ekstrakt reageerib UV-kiirtega ja hakkab nahale kahjulikku mõju avaldama. Tekib ulatuslik päikesepõletus ja see võib kesta üsna kaua.


Samuti pole soovitatav kasutada seda tüüpi õlisid enne treeningut, sest need ummistavad poore ja ei lase higistada. See võib põhjustada ärritust nahale.

Kahjuks tuli Elisel raske õppetund kätte saada ja täna hoiatab ta kõiki, et tuleb alati lugeda, mis siltidel kirjas on. Tema naha tõsised tagajärjed õli valesti kasutamisel on selle kurvaks tõestuseks.

Õnneks Elise taastub ja talle jäävad vaid mõned armid. Soovime talle kiiret paranemist.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!