See on maailmas nr 1 toit südameinfarkti, hüpertoonia, insudi ja kolesterooli vastu


Foto: Datlid on tervisele väga kasulikud ja rikkaliku toiteväärtusega puuviljad. Artikkel avaldatud: 02.04.2020, 0:00.

Datlid on siin maamunal üks tervislikumaid toite ja nad sisaldavad palju tervislikke komponente, mis suudavad ravida mitmesuguseid terviseprobleeme, sealhulgas kolesterooli, insulti, südameinfarkti ja hüpertooniat.

Datlite rikkaliku toiteväärtuse tõttu pakuvad nad tervisele järgmist kasu:

Ennetavad insulti

Datlid on rikas kaaliumiallikas, mis ennetab insulti ja toetab närvisüsteemi.

Reguleerivad kolesterooli

Datlid puhastavad veresooni ja ennetavad trombe ning sellega reguleerivad need puuviljad ebatervislikku kolesterooli või LDL-i.

Reguleerivad vererõhku

Suure naatriumi- ja kaaliumisisalduse tõttu peaksid kõrge vererõhu all kannatavad inimesed regulaarselt datleid sööma. 5-6 datlit sisaldavad ligikaudu 80 mg magneesiumi, mis on vajalik normaalseks vereringeks. Vererõhku saab efektiivselt vähendada ligikaudu 370 mg magneesiumiga.


Tugevdavad südant

Pane mõned datlid ööseks likku ja hommikul eemalda neilt seemned ning lisa need oma smuutisse või söö niisama.

Aitavad vältida kõhulahtisust

Kõrge kaaliumisisalduse tõttu aitavad datlid ennetada kõhulahtisust, kuna kaalium toetab soolestiku mikrofloorat ning toetab häid baktereid.

On kõrge rauasisaldusega

Raud on väga kasulik lastele aneemia puhul ja rasedatele naistele. 100 grammi datleid sisaldavad 0,9 mg rauda ja see on 11% soovitatavast raua päevasest tarbimisest. Raud toetab hapniku voolu läbi vere ja avaldab positiivset mõju hemoglobiinile ning punalibledele.

Aitavad kehakaalu kontrolli all hoida

Datlite söömine hommikul aitab vältida kehakaalu tõusu, kuna need on kolesteroolivabad ja aitavad Sul kehakaalu kontrollida, kuid pea meeles, et neis on ka suur kogus suhkrut, nii et ära väga üle ka pinguta.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!