5 märki, et Sul ei ole organismis piisavalt D-vitamiini


Foto: D-vitamiini defitsiit meie kliimas on tavaline, kuid selle puudumine toob kaasa palju tervisehädasid. Artikkel avaldatud: 26.09.2017, 15:01.

Sa sööd tasakaalustatud toitu, magad korralikult, teed nädalas mitu korda trenni ja kaitsed ennast päikese eest, kuid võid enda teadmata ignoreerida üht väga olulist küsimust, mis suurendab Sinu riski kõrge vererõhu ja diabeedi tekkeks kaks ja pool korda.

Harvardi Rahvatervise kooli andmetel on maailmas üks miljard D-vitamiini puudusega inimest.

Allpool on toodud 5 märki selle kohta, et Sul võib olla D-vitamiini puudus.

1. Liigne higistamine

Higine otsmik on üks esimesi märkimisväärseid sümptomeid. Kui Sa oled tavaolukorras ja ei pinguta ning Sinu otsmik on märg, siis kaalu D-vitamiini testi.

2. Märgatav ja ootamatu nõrkus

Lihaste tugevus pole lihtsalt raua pumpamine. D-vitamiini puudumisel võib tabada sind üleväsimus, kuigi Sa oled korralikult maganud. D-vitamiini piisav kogus annab võimsust igale rakule Sinu kehas, olenemata sellest, kas oled noor või vana.

Harvardi teadlased leidsid seose, et piisava D-vitamiiniga on suurenenud lihaste kontroll ja see tõi üle 60-aastastel täiskasvanutel kaasa 20 % vähem kukkumisi. Ligikaudu kuue kuu jooksul pärast täiendava D-vitamiini võtmist suudeti lihaste nõrkus kõrvaldada.


3. Sagedased luumurrud

Luude kasvamine lõppeb umbes 30-aastaseks saamisel ja D-vitamiini puudumine võib kiirendada või süvendada osteoporoosi sümptomeid.

Tavalise toitumisega on meie kliimas võimatu saada piisavalt D-vitamiini ja seda tuleb lisandina juurde võtta või käia lõunamaal puhkamas.

4. Krooniline valu

Need, kellel on diagnoositud artriit või fibromüalgia, võivad olla D-vitamiini defitsiidis, sest puudus võib põhjustada liigeste ja lihaste valu.

Kui Sinu ebamugavustunne kestab mitu nädalat, siis lase oma arstil teha D-vitamiini test. Samuti väärib märkimist, et piisav D-vitamiini tase aitab vältida treeningujärgset valu ja suurendada lihaste taastumise kiirust.

5. Meelolu kõikumised

Depressiooni diagnoosimine on sageli tegelikult seotud D-vitamiini puudusega. See mineraal töötab ühes ja samas ajupiirkonnas ning mõjutab samu hormoone nagu serotoniin, mis mõjutab meie meeleolu.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!