Juues seda teed enne magama minekut, juhtub magamise ajal see


Foto: Banaanitee. Oled kunagi banaani keetnud? Teadsid, et banaanitee on väga maitsev ja lõõgastava toimega. Juues banaaniteed 1 tund enne magama minekut, uinud mõne minutiga ja magad sügavalt ning rahulikult. Retsepti leiad artiklist. Artikkel avaldatud: 07.01.2017, 15:25.


Meil kõigil on olnud neid rahutuid öid, kui viseldes ja keereldes, tundide viisi lakke vaadates, ootame kannatamatult und. Aga õnneks on olemas lihtne looduslik viis, mis toob rahuliku ja sügava une kõigest mõne minutiga.

Selleks on banaanitee kaneeliga ning nagu nimigi ütleb, et ei ole meil vaja muud kui vett, banaane ja kaneeli. Lisaks lihtsusele on see ka väga maitsev ja tervislik. Aga kuidas see töötab?

Banaanitee sügavaks uneks

Banaanides on väga palju kaaliumit ja magneesiumit, eriti koorter. Magneesium on teada tuntud mineraal unehäirete vastu, aga koos kaaliumiga aitab magneesium lõdvestada lihaseid. Üleüldse magneesium on kõige võimsam lihaseid lõdvestab looduslik mineraal, mida teatakse.

Koostisosad:

  • 1 banaan
  • 1 väike pott veega
  • 1 tl kaneeli (valikuline)

Banaanitee valmistamine võtab vähem kui 10 minutit ja saab nautida igal õhtul enne voodisse minekut. Pane väike pott veega keema. Kui vesi keeb, lõika banaanilt ära otsad ning aseta see koos koortega keevasse vette (vaata allolevat videot). Soovi korral võid lisada ka kaneeli ning keeda seda 10 minutit.


Kui tee on valmis, siis kurna läbi sõela tassi ning mõnus õhtune lõõgastav tee ongi valmis, mis toob kiirelt sügava ja rahuliku une. Teed tuleks juua umbes 1 tund enne magama minekut.

Kui muretsed raiskamise pärat, siis tõenäoliselt Sa ei ole enne keedetud banaani söönud. Potis ülejääv osa puista üle kaneeliga ja söö sooja ning mõnusat banaani magustoitu, mis tõstabki veelgi lõõgastavat efekti.

Banaaniteed on soovitanud ka Dr. Oz ning selle ajendil valmis järgnev video, mis õpetab banaaniteed tegema.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!