56-aastane ei saanud valude tõttu magada, aga siis röntgenpilt pani ka kõike näinud arstid kohkuma


Foto: 56-aastaselt Badrilal Meenalt eemaldati keeruka operatsiooni käigus 150 nõela. Artikkel avaldatud: 14.07.2017, 12:27.

Kui Badrilal Meena Indiast haiglasse viidi, oli ta juba nii nõrk, et ei suutnud enam kõndida, süüa ega rääkida. 56-aastane mees oli nii valudes, et ta ei saanud enam isegi magada.

Arstid tegid kiire röntgenpildi, et teada saada, mis probleem meest vaevab ja mida nad nägid: Badrilali kehas oli 150 nõela!

Mingil arusaamatul põhjusel oli Badrilal nõelu oma kehasse ise sisestanud ja mõned neist isegi alla neelanud. Tema pere ei märganud midagi ja Badrilal ise ei mäleta, kuidas nõelad tema kehasse sattusid. Selle väite põhjal arvasid arstid, et Badrilal’il on tõenäoliselt skisofreeniline häire.

Sõltumata sellest, kuidas need sinna said, tuli need kiiresti mehe kehast eemaldada. Need nõelad, mis olid kinni jäänud söögitorusse ja kõrri, tegid arstidele eriliselt muret. 6-tunnise operatsiooni käigus pidid arstid eemaldama nõelad ükshaaval, et Badrilali organid või arterid kahjustada ei saaks.


See oli riskantne protseduur, mis oleks vale liigutuse korral võinud kergesti lõppeda kohutava tragöödiaga.

Faridabadi kirurgid tegid oma tööd siiski väga professionaalselt ja suutsid nõelad ilma probleemideta eemaldada. Badrilal on nüüd pideva järelevalve all ja saab oma psühhiaatrilise seisundi tõttu ravimeid.

See on kummaline õnneliku lõpuga lugu ja Badrilal on väga tänulik. «Mul on suur kergendus,» rääkis ta pärast oma riskantset operatsiooni. Loodetavasti saab ta nüüd ravimite ja järelvalve toel elada täisväärtulikku elu ja endale enam haiget ei tee.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!