2-aastane sureb pärast tavalise toiduaine söömist. Nüüd murtud südamega ema hoiatab teisi


Foto: Perekond Carver käis toidupoes kaupa ostmas, kui 2-aastane poeg viinamarjad kurku tõmbas ja lämbus. Artikkel avaldatud: 16.10.2017, 11:33.

Vanemana võib julgelt öelda, et halvim, mida kogeda saab, on oma lapse kaotus. See õudusunenägu sai traagiliseks reaalsuseks Emmale ja Mohammadile Michiganis, Detroidis.

Nad kaotasid oma 2-aastase poja pärast tavalist toidupoes käimist 2017. aasta augustis.

Perekond läks poest toitu ostma. Nad ei võinud kunagi ette kujutada, et päev lõpeb katastroofi ja tragöödiaga.

Ema Emma Carver rääkis oma loo ja kirjeldas seda päeva, mis muutis tema elu igaveseks.

Tema 2-aastane poeg Ayyan Umar istus poes ostukorvi istmele, kuid poiss upitas seal ennast nii, et üritas toidukaupu kätte saada. Emma uuris ühte juustu ja lasi poja korraks silmist.

Kui ta tagasi pööras, oli poja nägu siniseks muutunud ja ta tegi lämbumishäälitsusi. Ayyan oli kätte saanud mõned viinamarjad ja need endale suhu toppinud. Viinamarjad olid hingamisteed sulgenud.

«Mul kukkus juust käest ja ma hakkasin teda selga lööma,» ütles Emma Carver WXYZ-ile.

Emma ütles, et ta tagus poja selga, et viinamarju kätte saada, kuid ebaõnnestunult. Üks kaupluses olev klient kutsus kohe kiirabi.

Kui kiirabi saabus, said nad ühe viinamarja kurgust kätte, kuid oli liiga hilja. Ayyan ei hinganud enam ja oli surnud. Teise viinamarja eemaldasid arstid hiljem haiglas.

«Mulle tundub, et see on lihtsalt halb uni ja ootan, et ma ärkan kohe sellest üles,» ütles isa Mohammad pisaratesse purskudes. «Ta magab mu rinnal, ma näen teda kõikjal.»

Perekond soovib nüüd hoiatada teisi vanemaid, et kui ohtlikud tavalised viinamarjad võivad olla väikelastele, eriti toidupoes, kui te ei pööra tähelepanu.

Ameerika Pediaatria Instituut ütleb, et alla 4-aastased lapsed ei tohiks kunagi tarbida terveid viinamarju – need tuleb pikuti pooleks lõigata.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!