robot vs man

Viimase 200 aasta vältel on tehnoloogia asendanud mitmeid töökohti, aga samas alati loonud uusi. Paraku alates 90-ndatest on trendid muutunud.

Kui varasemalt muutus ametinimetus näiteks käsitsi pakendajast sai pakendamismasina juht või arvutite tulekul kadusid mõned ametid, aga koheselt tekkis nõudlus IT-tööliste ja andmesisestajate järele, siis tänapäeval asendatakse inimene automatiseeritud masina või robotiga. See tähendab, et töökohtade kadumisel ei teki uusi juurde.

Teadlaste arvates järgneva 20 aasta jooksul 47% kõikidest ametitest on automatiseeritud. Potentsiaalseteks töökaotajateks on erinevad kontoritöölised, kelle ülesandeks on koostada lepinguid, sisestada andmeid vms.

Samuti teenindussfääris töötavad inimesed nagu näiteks tellerid, poemüüjad, takso – ja autojuhid, masinaoperaatorid jms. kaotavad töö ja seda pea 100% tõenäosusega lähima 20 aasta jooksul.

Teisalt on ameteid, mida on peaaegu võimatu automatiseerida nagu näiteks arstid, farmaatsia – ja meditsiinivallas töötavad inimesed. Samuti õpetajad, treenerid, insenerid ja teadlased võivad tuleviku suhtes kindlad olla.

Tabeli leiad SIIT.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!