17-aastane kaebas oma vanemad kohtusse, kuna ta sündis valgena


Foto: 17-aastane Anthony Dwight kaebas oma vanemad kohtusse selle eest, et ta sündis valgena. Artikkel avaldatud: 05.09.2017, 18:12.

St-Louis’is on 17-aastane noormees tekitanud osariigi ühe kõmuliseima kohtusaaga, sest ta kaebas oma vanemad kohtusse selle eest, et ta sündis valgena.

17-aastane Anthony Dwight väidab, et on terve oma elu pidanud häbenema seda, et ta sündis valgena.

«Kui ma olin laps, küürisin ma ennast duši all, et valget värvi nahalt maha pesta, kuid see ei õnnestunud mul,» mäletab ta valusalt.

«Kas sellel planeedil pole juba piisavalt valgeid inimesi? Kas me pole selles maailmas juba piisavalt põhjustanud kannatusi, õhutanud rassismi ja rõhumist?» küsis ta reporteritelt.

Tema vanemad tunnistavad, et nad olid täiesti šokis, kui nad teada said, et nende poeg on nende vastu advokaadi palganud. «Me tahame lihtsalt selle jaburduse lõpetada ja me tahame, et ta koju tagasi tuleks. Me armastame teda igasuguse nahavärviga,» ütles ta ema kaamerate ees.


Noormehe advokaat Robert Hoffman väidab, et tema klient on kannatanud tõsise psühholoogilise stressi, depressiooni sümptomite ja enesetapumõtete mõjude all, mida ta nimetas «valgena sündinu sünnipäraseks koormaks».

«Minu klient ei valinud vabatahtlikult sellist elu. Miks peaks ta kannatama sadade aastate orjuse ja rassismi eest lihtsalt sellepärast, et tema vanemad olid isekad ja otsustasid ta siia ilma valgena tuua,» ütles ta kohtunikule.

«Minu kliendi psühholoogilise stressi tõttu palume, et tema vanemad teeksid kõik vajalikud kulutused tema rassilise seisundi muutmiseks, sealhulgas nahavärv,» lisas ta.

Anthony Dwight, kes kavatseb oma nime muuta Jamal Freemaniks, nõuab, et tema vanemad maksaksid 20 000 dollarit, mis on tema nahavärvi muutmiseks vajalik kulu.

Tema advokaat väitis kohtus, et 20 000 dollarit on veel madal hind, mis tuleb maksta selle noormehe elu positiivseks muutmise eest, võttes arvesse tema kliendi suitsiidimõtteid ja «sügavat häbi ning meeleheidet», mida tema klient pärast oma sündi läbi on pidanud elama.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!