Pane tomativiil näole ja oota 1 tund. Siis midagi hämmastavat juhtub Sinu näonahaga.


Foto: Kes oleks arvanud, et tomatid võivad väljaspool kööki olla nii kasulikud. Ja mis kõige parem - see kõik on täiesti looduslik, soodne ja ilma kemikaalideta, võrreldes apteegist saadavate ravimitega. Artikkel avaldatud: 09.05.2024, 0:00.

Akne võib olla tõeline nuhtlus. Õnneks enamikel inimestel ei ole pärast puberteediiga aknega probleeme, kuid on ka neid õnnetuid, keda akne kummitab kogu järgneva elu.

On olemas lugematu arv tooteid, mis lubavad võidelda selle inetu ja veidi valusa nahahaigusega, kuid sageli need tooted on kallid ja mõned neist sisaldavad tugevatoimelisi kemikaale.

Õnneks on olemas midagi odavamat, lihtsamat ja looduslikku, mis ei ärrita nahka, aga samas omab akne vastu väga tugevat efekti. Need on värsked tomatid!

Värsked tomativiilud aitavad akne vastu ja isegi võivad vähendada vanu akne arme. Saladus peitub koostises. Tomatites on rikkalikult erinevaid vitamiine – A, C, E ja B6-vitamiinid, mis avavad poore ja lasevad nahal vastu võtta palju olulisi toitaineid.

Lisaks tomatite happelisus aitab neutraliseerida naha PH-taset, mis vähendab akne puhkemise tõenäosust. Tomati kasutamisel akne raviks on kaks võimalust.


Kui aega on vähem, siis lihtsalt lõika tomat pooleks või neljaks ja hõõru õrnalt aknega kahjustatud kohti. Tomatitest näole jääv mahl masseeri naha sisse. Pärast seda peske nägu sooja veega.

See meetod on efektiivne, kui tunnete või märkate, et akne hakkab taas puhkema ja väljalööma ning kiirelt on vaja akne levikut takistada.

Kui aega on rohkem, siis lõigake tomat neljaks sektoriks. Sektorid peske sooja veega ja eemaldage seemned. Võib eemaldada ka kogu sisemuse või hoopis jätta seemned alles. Seejärel tomatid püreestada ja kanda ühtlase massina näole.

Pärast ühte tundi pesta nägu sooja veega. Tulemused on märgatavad juba peale mõnda kasutamiskorda ning parimate tulemuste saamiseks tuleks maski kanda näole regulaarselt – korra päevas.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!