See 20-aastane tüdruk äkitselt sureb, aga keegi ei teadnud põhjust. Kuid pärast lahkamist avastatakse šokeeriv tõde.


Foto: Abbey Parkes oli oma elu tipus, kui beebipillidest tekitatud tromb tema eluküünla traagiliselt lõpetas. Artikkel avaldatud: 28.07.2017, 12:55.

20-aastane Abbey Parkes, Inglismaalt oli oma elu tipus. Ta töötas juriidilise sekretärina, elas oma poiss-sõbraga, oli väga populaarne ja armastatud. Midagi ei paistnud valesti olevat, välja arvatud väikesed detailid, mis jäid aastaid täiesti märkamatuks ning see tekitas tragöödia.

2016. augustis leiti Abbey oma kodust teadvuseta ja ta ei hinganud enam. Tema süda oli seisma jäänud ja arstid ei suutnud tema elu enam päästa.

Kaks nädalat enne surma oli Abbey kogenud valu rinnus, samuti iiveldust ja peavalusid, mis tulid ja läksid. Pärast arvukate spetsialistide külastamist jäi tema tema haigus avastamata ja talle määrati lihtsalt valuvaigisteid. Ta elas edasi oma tavalist elu ega kogenud mingeid eluohtlikke sümptomeid.

Siiani ei olnud selge, mis Abbey surma põhjustas, kuid uurimine näitas hiljuti tema surma tõelist põhjust – tal oli beebipillidest tekkinud kopsuemboolia.


Abbey võttis pille alates 14. eluaastast, sest tema hormoonide tasakaal läks paigast ära kui tal päevad hakkasid. See ei ole üksikjuhtum. Miljonid naised võtavad pille, mille peamine toime on raseduse ärahoidmine, kuid neil on veel teisigi häid omadusi, kuid Abbey’le see ravim tegelikult ei sobinud tema päriliku haiguse tõttu ja see kirjutati talle välja täiendavate tervisuuringuteta.

Pillid, mida Abbey 6 aastat võttis, tekitasid veresoones trombi, mille tagajärjel tema süda seiskus ja ta suri.

Tema pere oli šokis ja ei suutnud uskuda, mis juhtus. Ehkki Abbey juhtum on väga haruldane, siis tahame hoiatada, et oht on siiski olemas. Kui Abbey oleks olnud teadlik oma faktori V mutatsioonist, oleks saanud tema traagilise surma ära hoida.

Abbey ema tahab tütre surma tuua hoiatusena ja aidata sellega tõsta teadlikkust varitsevatest ohtudest ning loodab, et tema tütrega juhtunu suudab äkki päästa kellegi elu.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!