Afganistan

Kabul Tepe Maranjan

Tuleb märkida, et Afganistan on rabavalt vapustav riik, aga kahjuks ei ole mõistlik külastada riiki turismi eesmärgil pideva sõjategevuse tõttu. Afganistasis on väga kaunid vaatamisväärsused nagu Wakhani koridor, Bamiyan Valley ja Kunduzi.

Antarktika

north pole

Maailmas ei ole puutumatut ja puhtamat ning ühtlasi ka fantastilisemat ja ilusamat kohta kui Antarktika. Kuid puhkuse jaoks on Antarktika ohtlik, sest temperatuurid võivad laskuda koguni 60 külmakraadini.

Venezuela

Avenida Bolivar de Caracas

Kahtlemata on Venezuela väga populaarne sihtpunkt turistidele. See on imeline võimalus nautida kauneid vaateid. Ometigi on Venezuela ohtlike riikide esikümne seas. Näiteks 2012 aastal pandi toime 21 692 mõrva, mis teeb keskmiseks 122 mõrva 100 000 inimese kohta.

Kesk-Aafrika Vabariik

Brothers from Himba tribe

USA valitsusel on suur mure reisimise kohta Kesk-Aafrika vabariiki. Puuduseks on loomulikult nt USA ja Suurbritannia saatkondade puudumine.

Danakil kõrb

Dallol - green acid lake

Danakil kõrb, Eritrea, see on väga kuum koht turisti jaoks. Seal on üllatavalt suur hulk vulkaane, mida saab palja silmaga näha. Riskantsed pole ainult kuumad kõrbed vaid ka julm sõjategevus mis toimub Etioopia ja Eritrea vahel.

Detroit

Detroit

Võib-olla on see suur üllatus, kuid Detroit USAS on üks ohtlikumaid kohti kuhu puhkama minna. Detroit on olnud juba nimekirja topis 5 aastat. Kuriteod on väga levinud.

Egiptus

Kair. Miasto umarłych

Eelmisel aastal kuulsime uudiseid rahutust siseolukorras Egiptuses. On palju põhjusi, mille tõttu võiks kaaluda Egiptuse üheks kõige ohtlikumaks  riigiks maailmas. Kindlasti on pealinn väga ebasobiv koht turistile, kuid näiteks ka püramiide on hetkel ebasoovitav külastada. 2013 avaldas USA valitsus hoiatuse, et Egiptusesse pole soovitav puhkama minna.

Mount Everest

Mount Everest, Nepal

Kindlasti on palju inimesi, kes unistavad ronimisest Everesti tippu. Kahjuks kõik katsed pole alati olnud edukad. 1953 aastal Sherpa Tensing Norgayall ja Edmund Hillary Uus-Meremaalt ületasid kõige kõrgema tipu mäelt. Pärast seda, on veel paljud üritanud sama teha, kuid kahjuks on osutunud osad neist ka surmajuhtumiteks.

Abhaasia ja Lõuna-Osseetia

Georgia2

Gruusia- maad Abhaasias ja Lõuna- Osseetias võivad võluda sind. Mäed mis on kaetud lumega ja kaunid rohelised orud on ligitõmbavad igaühele. Kuid terrorism ja sõjalised operatsioonid on kahjuks suur oht neis piirkondades.

Guetamala

Guatemala

Guetamala arendab turismi infrastruktuuri. Vaatamisväärsed kohad on Panachajel ja Antigua. Kuid väga ohtlik on reisida seal naisterahvastel. Kõige rohkem kuritegusi pannakse toime naiste ning inimeste vastu, kes tegelevad narkootikumitega. Seksuaalkuritegusi ei karistata kohtus.

Hondura

Caribbean houses on a tropical island

Me tihti mõtleme revolutsioonidest ja sõdadest, kui keegi räägib ohtlikest riikidest. Aga tavaliselt see mõte ei pea paika. Honduras on suurepäraselt võluv riik, kuid endiselt üks kõige ohtlikumaid riike, kuhu minna puhkusele. Seal riigis on levinud kuriteod ja terviseprobleemid. Näiteks malaaria avastati siin ning kuritegude arv kasvab suurelt.

India

Ox cart transportation on early morning  in Delhi, India

Tuleb üllatusena kuid India omab samuti juhtivamaid kohti ohtlike riikide seas maailmas. Eriti ähvardab see oht naisi, kes lähevad sinna. Naiste vastu on vägivald kasvanud ning vägistamisjuhud on tõusnud. See probleem vähendas ka India turismi aastal 2013.

Iraak

Dust filled sky over Arbil Citadel, Kurdistan, Iraq

Iraagis tuleks teha nimekiri kohtadest, mis on tõesti ohtlikud turistidele. Omavalitsused teevad kõvasti tööd, et tagada turvalisust kodanikele. Usutakse, et sellised kohad nagu Lõuna-sood, mis jäävad Tigrise ja Eufrati kanti, tõmbavad turiste ligi üle maailma. Teine koht nimega Arch of Clesiphon, rekonstrueetritakse lähiajal. See on tuntud kui suurim tehislikest tellistest kaar maailmas. USA ja UK püüavad vältida kodanike reisimist sellesse riiki, kuid siiski on võimalik külastada neid kohti, neil kellel on tugev soov.

Mali

Front view of Djenne mud mosque

Ehk Mali ei olegi niivõrd ohtlik koht turistidele, kuid peaksime meeles pidama, et see võib olla riskantne koht kus veeta puhkust. Mali on Aafria riik, mis meelitab inimesi üle kogu maailma. Ta on tuntud on arvukate vaatamisväärsuste ja sündmuste poolest. Ometigi ei ole Mali soovitatav reisimiseks, sagedased sõjalised konfliktid riigis võivad ohustuda igaühe elu.

Myanmar

Rangun Myanmar

Oled kunagi kuulnud sellisest riigist nagu Myanmar? See on hiilgav koht meie planeedil. Turism on välja töötatud ja riigi valitsuse toetus on selles valdkonnas silmnähtav. Aga kahjuks on siiski mõned olulised probleemid- sõjavägi on teatavasti väga julm välismaalaste vastu. Lisaks annab soovida tervishoiusüsteem. Samuti pole seal sularahaautomaate ega ka krediitkaardid ei ole lubatud, kehtib ainult raha. Suveniire ei tohi kaasa osta.

Nigeeria

this is river niger in nigeria west africa

Nigeeria, on ilmne et peaks vältima riike, kus on tunnistatud erakorraline seisukord. Kõik inimesed kes elavad selles riigis ning ka need kes tulevad puhkusele on oht sattuda terroriaktide ja sõjaliste operatsioonide keskele.

Põhja-Korea

Blick auf Pjöngjang

Põhja- Korea on üks riikidest mis ei ole soovitatav reisimiseks. Riik ise aga on imeline. Kaunid maastikud ning hotelli teenindus on suurepärane. Kuid ikkagi on mured mis teevad puhkuse ebamugavaks ja ohtlikuks. Pidev muutuv poliitiline ja usuline tegevus võib ohtlikuks saada. Samuti pole mitte üht USA saatkonda selles riigis.

Ilha De Queimada

Royal Python snake rested on branch

Ilha De Queimada Grande on salapärane saar lähedal Brasiiliale. Mitte ametlikuna on saare nimi ” Ussi saar”. Kohas on meeletult madusi ning kõik maod on meeletult mürgised ja hammustused on surmavad.

Somaalia

Padded tanks

Teine ohtlik koht mida tuleks vältida on Somaalia. Somaalia rannikud on väga ohtlikud, sest piraatlus on seal väga levinud. Juhul, kui tekib probleem ei saa sealt mingit abi. Pealegi on seal tohutu toidupuudus ja arvukate rünnakute tõttu rikutakse inimeste elu pidevalt.

Süüria

zoom-in

Süürias võib imetleda tunde imelisi vaateid. Kõik turistid on hämmelduses lõputudest kõrbetest. Kuid eriti levinud on seal terrorism. Terrorismi tagajärgedena on olukord kohutav: mõrvad, autode pommitamised, keemiarelvade kasvutamine ja paljud inimesed üritavad põgeneda oma kodumaalt.

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!