13 ja reede

Kätte on jõudnud uus kuu, aga mis nädalapäevaga see kuu algas? Loomulikult pühapäevaga, aga mis sellest siis erilist on?

Väga lihtne. Iga kord, kui uus kuu algab pühapäevaga, siis selle kuu 13. kuupäev langeb reedesele päevale. Kontrolli kalendrit ja näed, et see nii on ja selle võiksid omale meelde jätta, kui oled ebausklik inimene.

Aga, mis siis on erilist 13 ja reedes? Lääne kultuuris peetakse seda ebaõnne päevaks. Mitte ükski teaduslik ega statistiline fakt ei tõesta, et reede ja 13 tooks rohkem ebaõnne, aga psühholoogiliselt see mõjutab paljusid.

Ainuüski Ameerikas käitub kuni 21 miljonit inimest teistmoodi, kui 13. kuupäev langeb reedesele päevale. Inimesed on ettevaatlikumad ja kõige kartlikumad ei julge isegi sellel päeval voodist ega kodust välja tulla.

Erinevate allikate väitel kaotavad Ameerika ettevõtted ühtekokku kuni 900 miljonit dollarit, sest inimesed ei tule tööle või nende käitumine erineb igapäeva rutiinist.

Samas Hollandis on täheldatud, ebaõnne päeval toimub vähem õnnetusi, sest inimesed on siis tunduvalt ettevaatlikumad. Kui muidu toimub igal reedel Hollandis 7800 liiklusõnnetust, siis 13 ja reede keskmiselt 300 õnnetust vähem.

Kui tihti on 13 ja reede?

Nii naljakana kui see ka ei tundu, langeb 13 kuupäev kõige tõenäoliselamt reedesele päevale.

[su_table]

Esmasp Teisip Kolmap Neljap Reede Laup Pühap
685 685 687 684 688 684 687

[/su_table]

Kas sina pead 13 ja reedet ebaõnne päevaks? Kas käitud siis teistmoodi?

Kui lugu, mida lugesid oli kasulik, hariv või meeldis, siis jaga seda lugu ka sõpradele. Teised juba jagasid!